ଘରେ ଏହି ଦିଗରେ ଦର୍ପଣ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ବଢ଼ିଥାଏ କଳହ ଏବଂ ବିବାଦ |

ODISHA

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ,ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଜିନିଷ ହେଉଛି ଶକ୍ତି। ସବୁ ଜିନିଷରେ ସକାରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକରାତ୍ମକ ଉର୍ଜା ଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦର୍ପଣରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଫଳନ ଦେଖନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାର ଶକ୍ତି ପାଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଦର୍ପଣ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଭିତରୁ ଆସୁଥିବା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧାଜନକ ଘଟଣା ଆଣିପାରେ।ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଘରେ ଦର୍ପଣ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ରଖାଯାଏ ନାହିଁ, ତେବେ ଏହାର ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ ଏକ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ଥାଇପାରେ।ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରେ ସବୁ ଜିନିଷ ରଖିବାର ନିୟମ ରହିଛି। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସର୍ବଦା ପଶ୍ଚିମ ତଥା ଉତ୍ତର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗତି କରେ।ତେଣୁ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଦିଗ କାନ୍ଥରେ ଦର୍ପଣ ଲଗାଇବା ସଠିକ ହୋଇଥାଏ।

mirror

ଯଦି କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଗ୍ଲାସ କାଚ ଦର୍ପଣ ଘରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ ତେବେ କ’ଣ କରିବେ ତାହା ଜାଣିବା ? ଅନେକ ଥର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ କାଚ କିମ୍ବା ଗ୍ଲାସର ଟିକେ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଘର ରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଘରର କୌଣସି କୋଣରେ ରଖନ୍ତି। ଘରର ଭଙ୍ଗା କାଚକୁ ଏପରି ଉପାୟରେ ରଖିବା ଘର ପାଇଁ ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ, ଘରର ଭଙ୍ଗା କାଚକୁ ଘର ଭିତରେ ରଖିଲେ ଧନହାନି ହୋଇଥାଏ। ତେଣୁ, ଭଙ୍ଗା କାଚଟି ଯଥାଶୀଘ୍ର ଘରୁ ବାହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଦର୍ପଣ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ସଂସ୍ଥାପିତ ହେବା ଉଚିତ। ଗ୍ଲାସ୍ ମଧ୍ୟ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଅସ୍ପଷ୍ଟ ଦର୍ପଣରେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ଦେଖିବା ଖରାପ ହୋଇଥାଏ। ଗ୍ଲାସ୍ ଫ୍ରେମ୍ ସବୁବେଳେ ଚିକଣ ଏବଂ ସଫା ହେବା ଉଚିତ, ଅନ୍ୟଥା ସ୍ଥାପତ୍ୟ ତ୍ରୁଟି ଦେଖାଦିଏ। ଘର ପଶ୍ଚିମ ରେ ଆଲମାରୀ ସହ ଦର୍ପଣ ରଖିଲେ ଘରେ ଟଙ୍କା ବଢ଼ାଇଥାଏ।

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ଦର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ଘରକୁ ଦୁଖଃ କୁ ଆବାହନ କରିଥାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ରୁମର କାନ୍ଥରେ ଦର୍ପଣ ପ୍ରୟୋଗ ଘରେ ଚାପ ର କାରଣ ହୋଇପାରେ। ଟେବୁଲ୍, ଚଷମା ଏବଂ ବାସନକୁସନ ପରି ଘରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଏହି କାଚ କୁ କୌଣସି ଗୃହପାଳିତ ପଶୁ ସାମଗ୍ରୀ ଭାଙ୍ଗେ ତେବେ ଏହାକୁ ଫିଙ୍ଗିବା ଉଚିତ୍। ଅଧା ଫଟା କାଚ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଏବଂ ଶୋଇବା ସମୟରେ ପାଖରେ ରଖିବା ଘରେ ଅଶୁଭ ଘଟଣା ସୃଷ୍ଟି କରେ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଅଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ।ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *