sukranu

ଶରୀରରେ ସ୍ପର୍ମ ବା ବୀର୍ଯ୍ୟର ବଢେଇବା ପାଇଁ କରନ୍ତି ଏହି ସବୁ କାମ |

HEALTH

ଆଜିର ଜୀବନଶୌଳୀ ମଣିଷ ଏବଂ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟକ ଦିନ କର୍ମକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି | ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଭାବ ମଣିଷର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଉପରେ ପଡିଛି | କାରଣ, ଏହି ସମୟରେ ମଣିଷ କାର୍ଯ୍ୟ ଭାର ଏତେ ବଢି ଯାଉଛି ଯେ ତାର ଶେଷ ସମୟ କେତେବେଳେ ଆସୁଛି ସେ ଜାଣିପାରୁନାହିଁ ଏବଂ ସୁଖମୟ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବା କଷ୍ଟକର ହେଇଯାଉଛି | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପିତା ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହା ଘଟୁନାହିଁ କିମ୍ବା ଶରୀରରେ ବୀର୍ଯ୍ୟର ପରିମାଣ ବଢେଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏପରି ଏକ ଉପାୟ ଅଛି ଯେ, ଆପଣଙ୍କର ଶରୀରରେ ସ୍ପର୍ମର ପରିମାଣ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଧିକ କରେଇବ | ଏକ ଇଂରାଜୀ ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀମାନେ ଆବିଷ୍କାର କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଯିଏ ଯିଏ ସ୍ପର୍ମ ବଢେଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ସେ ରାତିରେ ବିନା ପୋଷାକରେ କିମ୍ବା ଅତ୍ୟଧିକ ଖାଲି ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍।

copulee

ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ସେମାନଙ୍କର ଶୁକ୍ରାଣୁ ପଚିଶ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଶରୀରରେ ତେଜ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ | ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଶୀତଳ ପବନ ଏହିପରି ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଶୁକ୍ରାଣୁକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଷ୍ଟାନଫୋର୍ଡ ୟୁନିଭରସିଟି ଏବଂ ଆମେରିକାର ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଶିଶୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ବୌଜ୍ଞାନିକମାନେ ପାଞ୍ଚ ଶହ ଏକ ଜଣ ପୁରୁଷଙ୍କ ଉପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମସ୍ତ ଲୋକ ପିତା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ଏହି ଗବେଷଣାରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଦିନସାରା ଖୋଲା ଅଣ୍ଡରଗାର୍ମେଣ୍ଟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏବଂ ରାତିରେ କୌଣସି ଜିନିଷ ପିନ୍ଧିନଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ଦିନରେ ଶୁକ୍ରାଣୁରେ ପଚିଶ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ କ୍ଷତି ହୋଇଥାଏ |

copule

ଆମେରିକୀୟ ସୋସାଇଟି ଅଫ୍ ପ୍ରଜନନ ମେଡିସିନ୍ରେ ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବୌଜ୍ଞାନିକମାନେ ବିଶ୍ବାସ କରନ୍ତି ଯେ ଉତ୍ତାପର କ୍ଷତି ଶୁକ୍ରାଣୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ। ଯଦି ପୁରୁଷ ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଥିବା ପୁରୁଷମାନେ ଦିନରାତି ଚିପା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ସେମାନଙ୍କର ବୀଜାଣୁର ଗୁଣ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ |

girllll

ତେଣୁ ଏହି ଅନୁ ସନ୍ଧାନରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା , ଢିଲା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଫଳରେ ଶରୀରରେ ଶୁକ୍ରାଣୁର ପରିମାଣ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଥାଏ , ହେଲେ ଯଦି ଟାଇଟ କିମ୍ବା ଚିପା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧାଯାଏ ତେବେ ପଚିଶ ପ୍ରତିଶତ ଶୁକ୍ରାଣୁର ପରିମାଣ ହ୍ରାସ ପାଏ । ଏହି ଭଳି କିଛି ଜରୁରୀ ତଥ୍ୟ ଜାଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ତଳେ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ , ଏହାକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *