Tuesday, April 20, 2021
sandel

ଭୂଲରେ ମଧ୍ୟ ଚପଲ ପିନ୍ଧି ଏହି ୫ଟି ସ୍ଥାନ କୁ ଯାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ବର୍ବାଦ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ |

FACT

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ।ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆମେ ପ୍ରାୟତ ଅଜାଣତରେ ଏକ ଭୁଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁ ଯାହା ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟିଗୁଡ଼ିକର କାରଣ ହୁଏ । ଏହା କୁହାଯାଏ ଯେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବ, ପାରିବାରିକ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ସହିତ ଅର୍ଥନୈତିକ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ। ଅନେକ ଥର, ଆମେ ଏପରି ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲକୁ ପିନ୍ଧି ଯାଇଥାଉ ଯାହା ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ସୃଷ୍ଟି କରେ ।

ଶାସ୍ତ୍ରରେ, ଏପରି ସ୍ଥାନ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲଗୁଡ଼ିକ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରେ। ଏହି ଭୁଲ ହେତୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଜୋତା-ଚପଲ ପିନ୍ଧି କେଉଁ ସ୍ଥାନ କୁ ଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଜାଣନ୍ତୁ।

shooଭଣ୍ଡାର ଘର -ବସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଭଣ୍ଡାର ଘରେ ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ପିନ୍ଧି ଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହାର ଯତ୍ନ ନେବା ଦ୍ୱାରା ଯେ କୌଣସି ସମୟରେ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ନାହିଁ।

ରୋଷେଇ କରିବା ସମୟରେ -ରୋଷେଇ ଘରେ କେବେବି ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଜୋତା ଚପଲ ହଟାଇବା ଉଚିତ୍। କୁହାଯାଏ ଯେ ଜୋତା ଚପଲ ପିନ୍ଧି ରୋଷେଇ କରିବା ଦ୍ୱାରା କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅର୍ଥନୈତିକ କଷ୍ଟକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ପବିତ୍ର ନଦୀ ରେ – ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଜୋତା ଚପଲ କେବେବି ପବିତ୍ର ନଦୀ କୂଳରେ ଚାରିପାଖରେ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍ ।ନଦୀ କୂଳରେ ସ୍ନାନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ କିମ୍ବା ଚମଡ଼ା ଜିନିଷଗୁଡିକ ଅପସାରଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନରେ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଘରେ ରହିଥାନଏ ।

ଘର ମଧ୍ୟରେ – ନିଜ ଘରେ କେବେବି ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହା କରିଲେ, ମାତା ଅନ୍ନପୂର୍ଣା କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ। ମନ୍ଦିର- ହିନ୍ଦୁ ମନ୍ଦିର ରେ, ମନ୍ଦିର ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଗୃହ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, କେଉଁଠିରେ ମନ୍ଦିରରେ ଏକ ଜୋତା ଚପଲ ହେବ ନାହିଁ। ଏହା ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଜୋତା, ଚପଲ ପିନ୍ଧିବା ପରେ,ଇଶ୍ବରମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *