Friday, May 14, 2021
eakathi

ଭୂଲରେ ମଧ୍ୟ ଏକାଠି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ନଚେତ ହୋଇପାରେ ମାରାତ୍ମକ ଅସୁବିଧା |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, କେବଳ ପାଣି ଏବଂ ବାୟୁ ଦ୍ୱାରା ଚର୍ମ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଆଲର୍ଜି ହୋଇନଥାଏ ବରଂ ଏଥିପାଇଁ ଆମର ଖାଇବା ପିଇବା ମଧ୍ୟ ଦାୟୀ ହୋଇଥାଏ । ଆୟୁର୍ବେଦ ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ଏକାଠି ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ନନ୍ ଭେଜ୍ ସହିତ କ୍ଷିରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କୌଣସି ଜିନିଷ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଜିନିଷକୁ ଏକାଠି ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

milk

କ୍ଷୀର ସହିତ ଏହି ଜିନିଷ ଖାଇବା ଅନୁଚିତ୍ : ବିରି ଡାଲି, ପନୀର, ଅଣ୍ଡା, ମାଂସ | ବିରି ଡାଲି ଖାଇବା ପରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ସବୁଜ ପନିପରିବା ଏବଂ ମୂଳା ଖାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଅଣ୍ଡା, ମାଂସ ଏବଂ ପନିର ଖାଇବା ପରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଏକାଠି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ହେବାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାଏ ।

ଦହି ସହିତ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ : ଖଟା ଫଳ | ଦହି ସହିତ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଖଟା ଫଳ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଦହି ଏବଂ ଫଳର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଏନଜାଇମ୍ ରହିଥାଏ । ତେଣୁ ହଜମ ପକ୍ରିୟାରେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାଏ । ମାଛ ଦହି ଥଣ୍ଡା ହୋଇଥାଏ ତେଣୁ ଏହାକୁ କୌଣସି ଗରମ ଜିନିଷ ସହିତ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ମାଛର ସ୍ୱାଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗରମ, ତେଣୁ ଏହାକୁ ଦହି ସହିତ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ମହୁ ସହିତ କ’ଣ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ : ମହୁକୁ କେବେ ଗରମ କରି ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଜ୍ୱର ହୋଇଥିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ମହୁ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ପିତ୍ତ ବଢିଇଥାଏ । ମହୁ କିମ୍ବା ଲହୁଣିକୁ ଏକାଠି ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଘିଅ ଏବଂ ମହୁକୁ ମଧ୍ୟ ଏକାଠି ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

hon

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *