Sunday, November 28, 2021
haladi

ହଳଦୀ ଦ୍ୱାରା କରନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର,ମାତ୍ର ୭ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଯିବେ ଗୋରା |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ହଳଦୀ ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଔଷଧି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଉପକାର କରିବ ଯାହା ଆପଣ କେବେ କଳ୍ପନା କରି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଥଣ୍ଡା,କାଶ,କଫ, ଜ୍ୱର କିମ୍ବା ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଦୁର୍ବଳତା ଅଛି, ତେବେ ଗରମ କ୍ଷୀରରେ ହଳଦୀ ପିଅନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତିଦିନ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଲାଭ ହେବ।

ଯଦି ଏକ କଟା କ୍ଷତ କିମ୍ବା ସାମାନ୍ୟ ଆଘାତ ଅଛି, ତେବେ ଦରଜ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଆସେ, ତେବେ ହଳଦୀ ଲଗାନ୍ତୁ, କ୍ଷତ ଶୀଘ୍ର ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ। ହଳଦୀ ଚାହା ଯାହା ଆମ ଦେହ ପାଇଁ ଅମୃତ ହୋଇଥାଏ – ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମେଦବହୁଳତାକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ। ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ମୋଟପଣ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବେ।

haladiii

ବୈଜ୍ଞାନିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନୁଯାୟୀ, ହଳଦୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି କର୍କଟ ରୋଗର ରାମବାଣ ଔଷଧ। କର୍କଟକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଔଷଧୀୟ ମଧ୍ୟ ବଜାରକୁ ଆସୁଛି ।ଏଥିରେ ହଳଦୀ ର ଉପାଦାନ ବ୍ୟବହାର ହୁଏ। ଯଦି ତୁମର ଚର୍ମ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ ହେତୁ କଳା ମଳିନ ହୋଇଗଲା, ତେବେ ତୁମେ ହଳଦୀ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ମଇଦାର ରଙ୍ଗ ଫେରି ପାରିବ। ହଳଦୀ ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରୟୋଗ କରି, ତୁମେ ତୁମର ଚେହେରାର ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ । ତୁମର ଚର୍ମ ଉଜ୍ବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ବୋଧହୁଏ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଏଥିପାଇଁ ହଳଦୀ ବ୍ୟବହାର ହୁଏ।

ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମରୁ ଅବାଞ୍ଛିତ କେଶକୁ ବାହାର କରିବା, ଆପଣ ହଳଦୀ ଏବଂ ନଡ଼ିଆ ତେଲ ପେଷ୍ଟ ତିଆରି କରିପାରିବେ, ଶୁଖିବା ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ଧୋଇ ପାରିବେ। ଆପଣ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *