suna

ଆଜି ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଶସ୍ତା ହୋଇଗଲା ସୁନା, ଆଜିର ସୁନା ଦର ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ |

NEWS

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ,କୋଭିଡ ସମୟରେ ସୁନା ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏବେ କାର ସମୟରେ ସୁନା ଦର ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ସୁନା-ରୂପା ମୂଲ୍ୟ (ଆଜି ପାଇଁ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ) ଆଜି ହ୍ରାସ ପାଇଛି । MCX ଉପରେ, ସୁନା ପୁଷ୍ଟେତା 0.03 ପ୍ରତିଶତରୁ 403 ପ୍ରତିଶତରୁ 46,580 ରୁ 46,580 ରୁ 46,580 ରୁ 46,580 ରୁ 46,580 ରୁ 46,580 ରୁ 46,580 କୁ ଖସିଛି।

gold

ସେହି ସମୟରେ, ସିଲଭର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା 0.15 ପ୍ରତିଶତ ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ଗ୍ରାମକୁ 66,884 ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ।ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କୁହ ଯେ ଶେଷ ଅଧିବେଶନରେ ଗୋଲେଟ୍ 0.5 ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ କରାଯାଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟରେ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ 56200 ସ୍ତରରେ ଥିଲା । ଏହି ମାସ ଆରମ୍ଭରେ, ସୁନା ଏକ ବର୍ଷର ନିମ୍ନ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିଲା। ସୁନା ଏକ ନିମ୍ନ ସ୍ତରର 44 ହଜାର ଟଙ୍କା ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​।

ସେହି ଅନୁଯାୟୀ, ସୁନା ମୂଲ୍ୟ 12,200 ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇବ।ତଥାପି, ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସର୍ବାଧିକ ମୂଲ୍ୟ ତୁଳନାରେ ଶସ୍ତା 10 ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଗିଛି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାର ଏଥୋଟାଲ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ସୁନା ବିକ୍ରି ବିକ୍ରୟ ହୁଏ। ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରର ସୁନା କାରବାରରେ $ 5.50 ହ୍ରାସ ସହିତ 1,738.52 ଟଙ୍କା ଚାଲୁଛି। ରୂପା ଟୋନୋଭର $ 25.11 ରେ $ 0.11 ରେ ରହିଛି।

24 କ୍ୟାରେଟ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଆଜି କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ଦିଲ୍ଲୀରେ 10 ଗ୍ରାମର ମୂଲ୍ୟ 49820 ଟଙ୍କା 49820 ଟଙ୍କା 69820 ଟଙ୍କା ଅଟେ 49820 ଟଙ୍କା ଅଛି ।ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚେନ୍ନାଇ 472020 ଟଙ୍କା ମୁମ୍ବାଇରେ 4720 ଟଙ୍କା ଏବଂ କୋଲକାତାରେ 10 ଟି ଗ୍ରାମ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 48,570 ଟଙ୍କା।

ନିବେଶର ଠିକ୍ ସମୟ ; ସୁନାରେ ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ। ତେଣୁ ସୁନା ମୂଲ୍ୟ ସହିତ ଭଲ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ହାସଲ ହେବା ଉଚିତ ।ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁନାର ମୂଲ୍ୟ କେବଳ 46 ହଜାର ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ଏପ୍ରିଲ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା, ଏହା ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା। ଯେହେତୁ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ମେ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି, ଲୋକମାନେ ବହୁତ ସୁନା କିଣନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେଉଁମାନେ ମେ ମାସରେ ସୁନା କିଣିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଭଲ ରିଟର୍ନର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଅଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ।ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ।ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *