Wednesday, December 01, 2021
women

ଏହି ମଞ୍ଜିର ତେଲ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ।

HEALTH

ବନ୍ଧୁଗଣ ଗାଜର ବିହନ ତେଲର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ। ଆପଣ ପିଲାଦିନରୁ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ ଗାଜର ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଖିର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ରହିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଗାଜର ବିହନ କିଛି ଲୋକ ଏହା ଶୁଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାର ମଞ୍ଜିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ତେଲର ବ୍ୟବହାର ମହିଳାଙ୍କ ଅନେକ ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିପାରିବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି।

carrot

ବାଷ୍ପ ଡିଷ୍ଟିଲେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ଏଥିରେ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣର ଭିଟାମିନ୍ ଏ, କାରୋଟିନ୍, ଲିମୋନିନ୍, କାରୋଟିଲ୍ ଇତ୍ୟାଦି ଅଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହି ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରି ଶରୀରର ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇପାରିବ। କୁଞ୍ଚିକୁ ହଟାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଚର୍ମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନେକ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାରେ କ୍ୟାରେଟ୍ ବିହନ ତେଲ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଏଥିରେ ଥିବା ଉଚ୍ଚ କାରୋଟିନ୍ ଶୁଷ୍କ ଚର୍ମ କୋଷଗୁଡ଼ିକୁ ପୁନର୍ଜୀବିତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଯାଦୁକାରୀ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଟି ଏଜିଂ ତେଲ ନାମରେ ବେଶ୍ ପ୍ରସିଦ୍ଧ।

ଏହାର ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର କୁଞ୍ଚିକୁ ହଟାଇବା ସହିତ ସୂକ୍ଷ୍ମ ରେଖାଗୁଡ଼ିକରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ମାସିକ ଧର୍ମ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲ ଋତୁସ୍ରାବ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। କ୍ୟାରେଟ୍ ବିହନ ତେଲ କେବଳ ଋତୁସ୍ରାବ ସମୟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ହ୍ରାସ କରେ ନାହିଁ ବରଂ ଅନିୟମିତ ଋତୁସ୍ରାବର ସମସ୍ୟାକୁ ମଧ୍ୟ ସମାଧାନ କରିଥାଏ।

ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲର ରକ୍ତକୁ ସଫା କରେ ଶରୀରର ମାଂସପେଶୀ, ଯକୃତ ଏବଂ କିଡନୀକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍, ଏକଜେମା ଚିକିତ୍ସା ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଗଣ୍ଠିରେ ୟୁରିକ୍ ଏସିଡ୍ ପରି ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରାଯାଇପାରେ।
oil
କେଶ ପାଇଁ ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲ ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଶୁଖିଲା ଏବଂ ଜୀବନ୍ତ କେଶକୁ ଚକଚକିଆ ଏବଂ ମୋଟା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ତୁମେ ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବ ଏଥିପାଇଁ ତୁମ କଣ୍ଡିସନରରେ ତେଲ ମିଶାଇ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ। ହଜମ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ ହଜମ ଜନିତ ସମସ୍ୟା, ଗ୍ୟାସ୍ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଫ୍ଲାଟୁଲେନ୍ସ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ। ଏହିପରି କୌଣସି ସମସ୍ୟା ସମୟରେ ପେଟରେ ଗାଜର ମଞ୍ଜି ତେଲ ଲଗାନ୍ତୁ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *