Sunday, May 22, 2022
rusi

ଋଷି କେତେ ପ୍ରକାର ହୋଇଥାନ୍ତି।

FACT

ତୁମେ ନିଶ୍ଚୟ ଋଷି ଏବଂ ସାଧୁମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଶୁଣିଛ, କିନ୍ତୁ ତୁମେ ଜାଣିଛ କିଏ ଋଷି ସେମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିଶ୍ୱାସ କ’ଣ ଆଜି ଗୁରୁଜୀ ପୱନ ସିହ୍ନା ସାଧୁମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି। ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, 21 ପ୍ରକାରର ସାଧକ ଅଛନ୍ତି | ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଏହି କଥା ଜାଣନ୍ତି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି 21 ସାଧୁମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ।

ବୈକ୍ୟାନାଶ ଋଷି ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ବ୍ରହ୍ମାଙ୍କ ନଖରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ଭାଲା ଖିଲିଆ ବ୍ରହ୍ମା ଜୀଙ୍କର ରୋମରୁ ସାଧୁମାନଙ୍କର ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା। ସାମ୍ପ୍ରାକଶାଲ୍ ଋଷିର ​​ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ଭୋଜନ ପରେ ବାସନକୁ ଧୋଇ ରଖନ୍ତି, ସେମାନେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କିଛି ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ମାରିଫ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରର କିରଣ ପିଇବା ପରେ ବଞ୍ଚ ଆସ୍କୁଟର ଅଧିକାଂଶ ଏହାକୁ ଚୂର୍ଣ୍ଣ କରି କଞ୍ଚା ଶସ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ।

sadhu

କରୋନେସନ୍ କେବଳ ପତ୍ର ଖାଏ ଡାଣ୍ଟୋଲୋଖାଲି କେବଳ ଦାନ୍ତରୁ କାମ କରିବା। ବୁଡ଼ ପକାଇବା ଗଳା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଣିରେ ବୁଡ଼ ପକାଇ ଅନୁତାପ କର ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରିକିଆ ଶରୀରରୁ ଶଯ୍ୟା କାମ ନିଅ, ବାହୁ ସହିତ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଶୋଇବା ଜରୁରୀ ଶଯ୍ୟା ବିନା, ସେମାନେ ଶୋଇବା ପାଇଁ କିଛି ରଖନ୍ତି ନାହିଁ। ଅନଭାକାଶିକ୍ ସେମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସତ୍ୟକର୍ମା ସହିତ ଜଡିତ ଅଟନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ କଦାପି ଛୁଟି ନେଇ ନଥାନ୍ତି ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ବିକାଶ। ସାଲିହର ପାଣି ପିଇ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ ବାୟୁ ବିଶୋଧନ କାରୀ ବାୟୁ ପିଇ ବଞ୍ଚନ୍ତି।

ଆକାଶ ଭେଣ୍ଟ୍ରିକଲ୍ସ ସେମାନେ ଖୋଲା ଭୂମିରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ଷା ହେଲେ ଗଛ ତଳେ ଆଶ୍ରୟ ନିଅନ୍ତି ଏହି ସାଧୁମାନେ ହିଁ ବେଦୀ ଉପରେ ଶୋଇଥା’ନ୍ତି। ଉର୍ଦ୍ଦଭାସୀ ଏହି ସାଧୁମାନେ ପର୍ବତ, ଶିଖର କିମ୍ବା ଉଚ୍ଚ ସ୍ଥାନରେ ବାସ କରନ୍ତି। ଦାନ୍ତ ଏହି ସାଧୁମାନେ ହିଁ ମନ ଏବଂ ଇନ୍ଦ୍ରିୟଗୁଡ଼ିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖନ୍ତି।

ଆଡ୍ରାପାଟଭାସା ଏହି ସାଧୁମାନେ ସର୍ବଦା ଓଦା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତି ସାଜପ ସାଧୁମାନଙ୍କର ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ସବୁବେଳେ ଏବଂ ନିରନ୍ତର ଜପ କରନ୍ତି। ଟାପୋନିଷ୍ଟା ସାଧୁମାନଙ୍କର ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀଗୁଡ଼ିକ ସର୍ବଦା ଭଗବାନଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ କିମ୍ବା ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ଅବସ୍ଥିତ। ନିର୍ଦେଶକ 21 ତମ ସାଧୁ ହେଉଛନ୍ତି ଯିଏ ଆଶ୍ରମକୁ ରଖନ୍ତି ଏବଂ ଆଶ୍ରମରେ ତାଲିମ ଦିଅନ୍ତି।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *