Monday, December 06, 2021
mor

ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ରସୁଣ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କେବେ ହେଲେ ହେବ ନାହିଁ ଏହି ରୋଗ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ, ବନ୍ଧୁଗଣ ,ରସୁଣ ଆମ ରୋଷେଇ ଘରେ ସହଜରେ ମିଳିଥାଏ। ରସୁଣ ରେ ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି। ଅନେକ ଗୁପ୍ତ ସମସ୍ୟା କୁ ଭଲ କରିଥାଏ ରସୁଣ। କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି? କେବଳ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ରସୁଣ ର ୩-୪ଟି କୋଲା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଏହି 3 ବଡ଼ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଏବଂ ଅନେକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଗୋଟିଏ କଞ୍ଚା ରସୁଣ ଖାଇବା ହୃଦୟ ଏବଂ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଯେକୌଣସି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ, ଏବଂ ଆପଣ ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ।

rasuna

ଯଦି ତୁମେ ସବୁବେଳେ ମୁହଁରେ ଘା ’ଏବଂ କୁଞ୍ଚିକୁ ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛ, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ରସୁଣର ୨-୪ ଟି କୋଲା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହି ରୋଗ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଶେଷ ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ମଧ୍ୟ ଉଜ୍ବଳ ହେବ। ଯଦି ତୁମର ପେଟରେ ସବୁବେଳେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ ଏବଂ କୋଷ୍ଠ କାଠିନ୍ୟ, ଝାଡ଼ା ବିଷୟରେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଗୋଟିଏ ରସୁଣ ଲବଙ୍ଗ ଖାଇବା ଦ୍ବାରା କୋଷ୍ଟକାଠିନ୍ୟ ଏବଂ ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବ ନାହିଁ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଗଣ୍ଠିରେ ବହୁତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ, ରସୁଣ କୁ ଖାଲି ପେଟରେ ସକାଳେ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ମୁକ୍ତି ମିଳିପାରେ ଏବଂ ରସୁଣ ତେଲ ଦୈନିକ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗଣ୍ଠି ଦରଜ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସହିତ ଗଣ୍ଠି ବିନ୍ଧା ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଶେଷ କରିଥାଏ। ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଦୁଇ କୋଲା ରସୁଣ ଚୋବାଇ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଶକ୍ତି ମଧ୍ୟ ବଢ଼ିଥାଏ।

ଅନେକ ପୁରୁଷ ମାନେ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ପଲଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ଦେଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରସୁଣ ଏକ ଅବ୍ୟର୍ଥ ଔଷଧ ଅଟେ। ଦୈନନ୍ଦିନ ଖାଦ୍ୟ ରେ କଞ୍ଚା ରସୁଣ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଯୌ- ନ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ |

rasunaa

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *