Wednesday, December 01, 2021
life

ଏହି ୩ଟି ଜିନିଷ କୁ ସେବନ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇ ପାରେ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆମେ ସମସ୍ତେ କାଜୁ ବାଦାମକୁ ପସନ୍ଦ କରୁ, ଆମେ କାଜୁ କୁ ମିଠା ସହ ଖାଇବାକୁ ଖୁବ ପସନ୍ଦ କରୁ। କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି? କାଜୁରେ ଏପରି କିଛି ଉପାଦାନ ରହିଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ ।ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ହାନିକର ହୋଇପାରେ।

ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ନେଇପାରେ, ତେଣୁ ଆପଣ ସର୍ବଦା କଞ୍ଚା କାଜୁ ରାନ୍ଧିବା ବା ଶିଝେଇ ଖାଇବା ଉଚିତ୍। କାଜୁ ଅଧିକ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଫୁଡ଼ ପୋଇଜନ ର ଶିକାର ମଧ୍ୟ ହୋଇ ପାରନ୍ତି। କାଜୁ ସହଜରେ ହଜମ ହୁଏ ନାହିଁ। ଫଳରେ ବଦ ହଜମି,ବାନ୍ତି ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ୟାର ଶିକାର ଆପଣ ହୋଇପାରନ୍ତି।

sukhuaa

ଶୁଖୁଆ ବା ଶୁଖିଲା ମାଛ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ; ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମାଛ ସବୁଆଡେ ଖାଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ବହୁତ ଲୋକ ଶୁଖୁଆ ମଧ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କୁ ଶୁଖାଇ ଲୁଣ ଦେଇ ବଜାର ରେ କିଛି ବିକ୍ରି କରା ହୁଏ କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।ଏହା ମୃତ ଦେହ ଖାଇବା ସହିତ ସମାନ ହୋଇଥାଏ। ଏଥିରେ ଅନେକ ଭାଇରସ ଏବଂ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଥାଆନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ଅନେକ ଇଂଫେସନ କିମ୍ବା ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରି ପାରନ୍ତି।

kukhuaଏକ୍କୀ ଫଳ “ଏକ୍କୀ ଗୋଟିଏ ଅତି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଫଳ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ୍ ରେ ମିଳିଯିବ। ଏହା ଜାମେକା ରେ ଅଧିକାଂଶ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଏହି ଫଳ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଫଳର ମଞ୍ଜିଗୁଡ଼ିକୁ ଅପସାରଣ କରିବା ଉଚିତ୍ କାରଣ ଯଦି ତୁମେ କର । ଏହାର ମଞ୍ଜି ଅଛି କି ?ବନ୍ଧୁଗଣ, ଏହି ଫଳ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ, ତୁମେ ଏହାର ମଞ୍ଜି କାଢି ଫିଙ୍ଗି ଦେବା ଉଚିତ୍, ଯଦି ତୁମେ ଏହାର ମଞ୍ଜି କୁ ସେବନ କରିଦେବ ତେବେ ଏଥିରେ ଥିବା ନିକୋ ଗିଲୋକିନ୍ ପଦାର୍ଥ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ମାରାତ୍ମକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରେ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ସମ୍ଵନ୍ଧୀୟ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ ।ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ,ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *