rasi

୫ ନଭେମ୍ବର ୨୦୨୦ ଗୁରୁବାର,ଆଜିର ରାଶିଫଳ – କେମିତ କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ |

RASIPHALA

ମେଷ: ମଙ୍ଗଳବାର ମେଷ ପାଇଁ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଅତୀତର ଭୁଲଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବା ଏବଂ ଆଗକୁ ବଢିବା ପାଇଁ ଆଜି ଦିନ | ଆପଣଙ୍କ ମନ ସହିତ, ଆପଣ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଦିନସାରା ଖୁସି କରିବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ବିନିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦିନ ଲାଭ ଦେଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ଅର୍ଥହୀନ ବାହ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଆପଣଙ୍କର ସମୟ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ତୁମର ଘରର ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କୁ ସେବା କର, ତୁମେ ସୁଖ ପାଇବ |

ବୃଷ : ଆଜି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବୃଷର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକିଏ ଦୁର୍ବଳ ହେବ, କାରଣ କାହାର ଭୁଲ ପରାମର୍ଶ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟରୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିପାରେ | ସ୍ୱାର୍ଥପର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କଠାରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଦୂରତା ରୁହନ୍ତୁ | ଆଜି, ଆପଣ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲାଭ ଏବଂ ସମ୍ମାନ ଦେବେ | କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସ ମୂଲ୍ୟବାନ ହେବ | ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ପ୍ରେମରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ହୃଦୟ ଶୁଣିବେ |

ମିଥୁନ: ମିଥୁନ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ମଙ୍ଗଳବାର ହେବ | ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଆୟରେ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିପାରନ୍ତି | ଆଜି ଆପଣ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ତାଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଖୁସିରେ କିଛି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେ ଏବଂ କିଛି ନୂଆ କିଣି ପାରିବେ | ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଆସିବ | କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆଜି ଆୟର ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ବଢିପାରେ |

mithun

କର୍କଟ: ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କର୍କଟ ରାଶି ଙ୍କ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମର ଦିନ ହେବ | ଆଜି, ତୁମେ ତୁମର ପୁରୁଣା କାମ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ କଠିନ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଯାଉଛ | ମୋବାଇଲ୍ କିମ୍ବା ଇମେଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣେ ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବ | ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ସାମାନ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ରହିବ, ତଥାପି ଆପଣ କ any ଣସି ଟେନସନକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ | ଆଜି ଯଦି କେହି ରାଜ୍ୟ କିମ୍ବା କୋର୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ | ଏହି କାମ ଆପଣଙ୍କୁ ମାନସିକ ଚାପ ଦେଇପାରେ |

ସିଂହ: ଯଦି ଆମେ ସିଂହ ଚିହ୍ନ ବିଷୟରେ କହିବା ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଲିଓ ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିବ | ଯଦିଓ ଆଜି ଆପଣ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ଆପଣଙ୍କର ବଜେଟ୍ ସନ୍ତୁଳିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ତୁମେ ତୁମର କାମକୁ ବହୁତ ଉପଭୋଗ କରିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ଖୁବ୍ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ | ଘରୋଇ ଜୀବନ ବିତାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର କିଛି ନିରାଶା ଥାଇପାରେ | ପତି ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରନ୍ତି |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଆଜିକନ୍ୟା ରାଶି ରାଶିଫଳ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ବାରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ନଚେତ୍ ଆପଣ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ତୁମେ ତୁମର କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନା ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବ | ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ | ଆଜି ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଭାଗ୍ୟ ସହିତ, ଆପଣ ସବୁଠାରୁ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିର ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଜୀବନସାଥୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ବିଶେଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଯେକୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ | ହଠାତ୍ ଏକ ନୂଆ ଏବଂ ରୋମାଞ୍ଚକର ସୁଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ଆଗରେ ଆସିପାରେ | ଯେଉଁମାନେ ସରକାରୀ ଚାକିରି କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଅଧସ୍ତନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ | ବ୍ୟବସାୟରେ ବିସ୍ତାର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ତୁଳା ରାଶି : ଆଜି ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ଅବସ୍ଥିତି ଲିବ୍ରା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି | ଆଜି ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାର ପାଇପାରିବେ | କୌଣସି କ୍ରନିକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ | ତୁମର ଭୁଲିଯାଇଥିବା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟି ତୁମେ ବହୁତ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବ | ଆଜି ତୁମେ ତୁମର କାମରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାକୁ ଯାଉଛ | ଅତୀତରେ ତୁମେ ତୁମର ଭୁଲକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବ | ହଠାତ୍ ଅନେକ ସଫଳତା ମିଳିବ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ଉଠାଇବା ଉଚିତ୍ | ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ସକରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ବହୁତ ଶୁଭ ହେବ | କ୍ୟାଟରିଂ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଶିଶୁର ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ |

ବିଛା ରାଶି: ଆଜି, ସ୍କର୍ପିଓର ଦେଶବାସୀ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ | ହଠାତ୍ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଧନ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି | ତୁମେ ତୁମର ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବ | ଲୋକମାନେ ତୁମର ଭଲ ଆଚରଣକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିପାରିବେ | ଆଜି ଆପଣ ଅଫିସରେ ଜଣେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନରେ ନିରନ୍ତର ଅଗ୍ରଗତି ହାସଲ କରିବେ | ସମାଜରେ ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହେବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ରହିବ | ପରିବାରରେ ଯେକୌଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଯୋଜନା କରାଯାଇପାରେ | ପୁରୁଣା ସ୍ଥଗିତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଚାଣକ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ହେବେ |

ଧନୁ ରାଶି : ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ସକରାତ୍ମକ ହେବ | ତୁମେ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଆପଣ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ତ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଆପଣ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ପାଇପାରିବେ | ତୁମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ତୁମେ ସବୁକିଛି ସମ୍ଭବ କରିବ, ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ | ଶରୀରରେ ସାମାନ୍ୟ ଭାରୀ ହୋଇପାରେ | ଅଳସୁଆତା ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ | ବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଟିକେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ | ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ କିଛି ବିଷୟରେ ବିବାଦ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ପରେ ଭଲ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦେବ |

dhanu

ମକର ରାଶି : ଆଜି, ମକର ରାଶିର ଦେଶବାସୀ ବହୁ ବିଚାର ପରେ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ | ଗୁପ୍ତ ଶତ୍ରୁମାନେ ତୁମର କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି, ତେଣୁ ତୁମେ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଅଜ୍ଞାତ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ନିର୍ଭର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଏକ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ, ଆପଣଙ୍କର ଯାତ୍ରା ସଫଳ ହେବ | ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ଏକ ଲାଭଜନକ ଚୁକ୍ତି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ |

କୁମ୍ଭ : କୁମ୍ଭ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ସମ୍ମାନ ଅର୍ଜନ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ | ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନରୁ ଆପଣ ଭଲ ଲାଭ ପାଇବେ | ଆଜି ତୁମର ଭାଗ୍ୟର ତାରାମାନେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ରହିବେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମେ ଟଙ୍କା ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଖର୍ଚ୍ଚ କମ୍ ହେବ | ତୁମର ଆୟ ଭଲ ହେବ | ଘର ଏବଂ ପରିବାରର ପରିବେଶ ଖୁସି ହେବ | ଜମି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଆଜି ବିପୁଳ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ମୀନ ରାଶି : ମୀନ ର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସମାପ୍ତ କରିବେ | ଆପଣ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ | ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କୋର୍ଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଆସିବ | ଆପଣ କୌଣସି ପୁରୁଣା ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ | କିଛି ଲୋକ ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିପାରନ୍ତି, ଯାହାକୁ ଆପଣ ନିଜ ବୁଦ୍ଧିରେ ସମାଧାନ କରିବେ | ବନ୍ଦ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିବ | ଆପଣମାନେ ଅଫିସରେ ବହୁତ ଖୁସି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ତୁମର ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ତୁମେ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *