alove

ଲଗାତାର 7 ଦିନ ଆଲୋ ଭେରା ରସ ପିଇବାର ଲାଭ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ ।

HEALTH

ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯେ ଏହି ଝିଟିପିଟି ଉଦ୍ଭିଦରେ କେଉଁ ଚମତ୍କାର ଗୁଣ ମିଳୁଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହା ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ବାସ୍ତବରେ ଆଲୋଭେରା ଉଦ୍ଭିଦ ଟ୍ରପିକାଲ୍ ଦେଶରେ ଅଧିକ ମିଳିଥାଏ ଆଲେଭୋରା ଏକ ଚାରା ଉଦ୍ଭିଦ ଯାହା ପ୍ରାକୃତିକ ସୋନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ରବ୍ୟରେ ଅଧିକ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ଏଥିରେ ଛେଦନ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ କିନ୍ତୁ ଜେଲ୍ ବହୁ ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ଔଷଧୀୟ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଏବଂ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପକାର କରିଥାଏ ଆଲୋ ଭେରା ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଲାଭ ପାଇବେ।

alor

ଲଗାତାର 7 ଦିନ ଆଲୋ ଭେରା ରସ ପିଇବାର ଲାଭ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଆଲୋ ଭେରା ଉଦ୍ଭିଦର ଗୋଟିଏ ପତ୍ର କାଟିଦିଅ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ମଝି କାଟି ଏକ ଚାମଚ ସହିତ ଜେଲ୍ ବାହାର କର ଏବେ ସେଥିରେ କିଛି ପାଣି ମିଶାଇ ଏହାର ରସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଏହି ରସ ପିଇବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଅଧିକ ରସ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଫ୍ରିଜରେ ମଧ୍ୟ ରଖିପାରିବେ।

ଆଲୋ ଭେରା ରସ ପିଇବା ପରେ ତୁମ ଚର୍ମରେ ସାମାନ୍ୟ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖିବ ଆଲୋ ଭେରାର ତାଜା ରସ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ଏହାଦ୍ୱାରା ଚର୍ମର ଫୁଲା ମଧ୍ୟ କମିଯାଏ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଆପଣ ପେଟରେ ବହୁତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖିବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଉଭୟ ପେଟ ଏବଂ ଚର୍ମ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରିବ।

ତୃତୀୟ ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଲୋ ଭେରା ରସ ପିଇବାକୁ ପଡିବ ବର୍ତ୍ତମାନ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମର ଚମଡ଼ା କମିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ଚର୍ମ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣରେ ଜଳିଯାଏ ଆଲୋ ଭେରା ରସ ପିଇ ଯାହା ସଫା ହେବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ଆଲୋ ଭେରାରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଗୁଣ ଅଛି ଯାହା ଜଳୁଥିବା ଚର୍ମର ଶୀଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ।

aloveraa

ବର୍ତ୍ତମାନ ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ତୁମେ ଅନୁଭବ କରିବ ଯେ ତୁମର ଚର୍ମର ଶୁଷ୍କତା ଶେଷ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା ତୁମ ଚର୍ମରେ ଆର୍ଦ୍ରତା ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଆଲୋ ଭେରା ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ 98% ଜଳ ଥାଏ ଆଲୋ ଭେରା ରସ ପିଇବା ଏବଂ ଜେଲ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଚର୍ମକୁ ହାଇଡ୍ରେଟ୍ ରଖେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମେ ସମଗ୍ର ଶରୀରରେ ଚମତ୍କାର ଉପକାର ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ତୁମର ଚର୍ମ ଚମକିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ, ତୁମେ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ, ପେଟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇବ କେଶ ମଧ୍ୟ ନରମ ଏବଂ ଚକଚକିଆ ହୋଇଯିବ। ଯଦି ତୁମର ପିମ୍ପଲ୍ ସହିତ ସମସ୍ୟା ଅଛି |

ତେବେ ଆଲୋ ଭେରା ରସ ପିଇବା ମଧ୍ୟ ତୁମର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବ 6 ଦିନରେ ଆପଣ ଆଲୋ ଭେରା ରସର ଅନେକ ଉପକାର ଦେଖିବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ଆଣି ଜୀବାଣୁ ବାହାର କରିବ। ସପ୍ତମ ଦିନରେ ଆଲୋ ଭେରାର ଲାଭ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଏହାକୁ ପିଇଲେ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା ହାଲୁକା, ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ, ନରମ ଏବଂ ପରିଷ୍କାର ହେବ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ ନିୟମିତ ଭାବେ ଆଲୋ ଭେରା ରସ ପିଉ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ 7 ଦିନ ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆଲୋ ଭେରା ବ୍ୟବହାର କରି, ଆପଣ ଚମତ୍କାର ଲାଭ ପାଇବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *