Monday, October 18, 2021
sapuri

ସପୁରୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ଯାଦୁକାରୀ ଫଳ ଏହାର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ।

HEALTH

ସପୁରୀ ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ତେଣୁ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ଏଥିରେ କ୍ୟାଲସିୟମ, ଫାଇବର ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଭରପୂର ଏବଂ ଚର୍ବିରେ ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ। ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ସକାଳର ଅସୁସ୍ଥତା ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଖାଲି ପେଟରେ ସପୁରୀ ପତ୍ର ଖାଆନ୍ତୁ।

pineee

ଏଥିରେ ଥିବା ବ୍ରୋମିଲାଇନ୍ ଉପାଦାନ ଥଣ୍ଡା, କାଶ, ଫୁଲା, ଗଳା ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସରେ ଉପକାରୀ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଲାଭ ବିଷୟରେ। ଏହା କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସ୍ତରକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଯାହା ହୃଦରୋଗକୁ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଏହାର ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଆପଣଙ୍କୁ ହୃଦଘାତ, ଆର୍ଥ୍ରାଇଟିସ୍, ଅନେକ ପ୍ରକାରର କର୍କଟ ଭଳି ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏହା ପାଟିରୁ ଯେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଜୀବାଣୁ ବଢ଼ିବାରେ ରୋକିଥାଏ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଦାନ୍ତରେ ଗୁହାଳର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ।

ସପୁରୀ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ିଥାଏ ଏବଂ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଆଲର୍ଜି ହେବାର ଆଶଙ୍କା କମିଯାଏ। ଏଥିରେ ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରରେ ହାଡକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଶକ୍ତି ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ।
ପ୍ରତିଦିନ ସପୁରୀ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ବୟସ ବଢ଼ିବା ସହିତ ଆଖି ଆଲୋକ କମିବାର ଆଶଙ୍କା କମିଯାଏ।

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *