sani

ଏହି ତିନୋଟି ରାଶି ଉପରେ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହ, ଜାଣନ୍ତୁ ତୁମର ରାଶି ଏଥିରେ ଅଛିକି ।

RASIPHALA

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ମହତ୍ୱ ରହିଛି ଭଗବାନଙ୍କ ନାମ ନ ନେଇ କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ନାହିଁ ଏହି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ | ବାରଟି ରାଶିର ରାଶି ଅଛି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିର ନିଜସ୍ୱ ଗ୍ରହ ଅଛି। ଗ୍ରହର ଗତି ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ରାଶି ଗୁଡିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ | ଶନି ଗ୍ରହ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ | ଶନି ଦେବ ହେଉଛନ୍ତି ନ୍ୟାୟର ଦେବତା। ସେମାନଙ୍କୁ କର୍ମ ପ୍ରଦାନକାରୀ କୁହାଯାଏ କାରଣ ସେମାନେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ମନୁଷ୍ୟକୁ ଫଳ ଦିଅନ୍ତି।

ଯେଉଁଠାରେ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଦେବତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଚାରପତି ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଛି | ସେତେବେଳେ ନବଗ୍ରହମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶନି ଦେବଙ୍କର ଏକ ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ରହିଛି ସେମାନଙ୍କର ଅନୁଗ୍ରହ ହେତୁ | ଏକ ପଦବୀ ମଧ୍ୟ ଏକ କ୍ଷଣରେ ରାଜା ହୋଇଯାଏ | ତେଣୁ ଯଦି ସେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ରାଜା ମଧ୍ୟ ଏକ ପଦବୀ ହେବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ତାଙ୍କ ଉପରେ ରହିବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନହୁଏ, ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ପ୍ରଗତି ହାସଲ ହୋଇପାରିବ|

sanii

କିନ୍ତୁ ଶନିଙ୍କ ଦୟା ସମସ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ, କାରଣ ସେ ଫଳ ଅଟନ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟର ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆମେ ଏଠାରେ ସେହି ତିନୋଟି ରାଶି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଯାହା ଉପରେ ଶନି ଦେବ ସର୍ବଦା ପ୍ରସନ୍ନ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଏହି ଦିନ ଶନିଙ୍କ ଏହି ତିନୋଟି ରାଶି ଉପରେ ଚାଲିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ସିଂହ ରାଶି ଏହି ରାଶିର ଗ୍ରହ ହେଉଛି ଶୁକ୍ର। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଶୁକ୍ର ଏବଂ ଶନି ଗ୍ରହ ପରସ୍ପର ସହିତ ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ଭାବନା ରଖନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ |

singh

ଏହା ଶନିଙ୍କର ଏକ ଉଚ୍ଚ ସଙ୍କେତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସେଥିପାଇଁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତି ଶୁକ୍ର ଏବଂ ଶନିଙ୍କର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ଯୋଗୁଁ, ଏହି ଲୋକମାନେ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ଆରାମ ପାଇଥାନ୍ତି। ଏହି ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମୀ ଏବଂ ସଚ୍ଚୋଟ ଅଟନ୍ତି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଜୀବନରେ ବହୁତ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି। ଦ୍ଵିତୀୟରେ ମକର ରାଶି ଶନି ଦେବ ନିଜେ ଏହି ରାଶିର ଗ୍ରହ ସେଥିପାଇଁ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ବିଶେଷ ଅନୁଗ୍ରହ ଦେଖାଯାଏ।

ମକର ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଅଟନ୍ତି ସେମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ସବୁକିଛି ହାସଲ କରିପାରିବେ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କର ଶନି ଦେବଙ୍କର ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ଅଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଅଗ୍ରଗତି କରନ୍ତି। ତୃତୀୟରେ କୁମ୍ଭ ରାଶି ମକର ରାଶି ସହିତ ଶନି ଦେବ ମଧ୍ୟ ଏହି ରାଶିର ଗ୍ରହ ତେଣୁ, ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଶନି ଦେବ ବିଶେଷ ଦୟାଳୁ ଅଟନ୍ତି। ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ପ୍ରକୃତି ସରଳ ଏବଂ ସଚ୍ଚୋଟ ଅଟେ ଏହି ଲୋକମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଷୟ ଉପରେ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ଏବଂ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାରେ କୌଣସି ପଥର ଛାଡି ନାହାଁନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଏହି ରାଶିର ଲୋକ ମାନେ କାହାକୁ ପ୍ରତାରଣା କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହି କାରଣରୁ ନ୍ୟାୟର ପ୍ରିୟ ଦେବତା ଶନି ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଭଲ ନଜର ରଖନ୍ତି। କୁମ୍ଭର ଲୋକମାନେ ମଣିଷ ଏବଂ ଦୟାଳୁ ଅଟନ୍ତି ଏହି ଲୋକମାନେ ସମାଜର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କିଛି କରିପାରିବେ ଏହି କାରଣରୁ ଶନି ଦେବ ଏହି ରାଶିକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *