bastu

ଏକ ସଫଳ ଜୀବନ ପାଇବାକୁ ଯଦି ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଏହି ଉପାୟ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ।

FACT

ଅନେକ ଥର ଆମେ ଆମର ସମସ୍ତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମକୁ କିଛି କାମ କରିବାରେ ଲଗାଇଥାଉ ତଥାପି ଆମେ ସଫଳ ହେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ଯଦିଓ ସଫଳତା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମଠାରୁ କିଛି ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଆମର ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆମର ସଫଳତାର କାରଣ। ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଆମର ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆମ ସହିତ ଚାଲିଥାଏ। ଏହା ପ୍ରାୟତ ଆମ ସହିତ ଘଟେ ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଆମର କାର୍ଯ୍ୟ ସରିବା ପରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ ଏହା ପଛରେ ଗୋଟିଏ ନୁହେଁ ଅନେକ କାରଣ ଦାୟୀ ଯାହା ତୁମର ଶୁଭକାମନାକୁ ବ୍ୟାଡଲକ ପରିଣତ କରେ। ଏଥିପାଇଁ ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ କିଛି ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅ, ତେବେ ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ସର୍ବଦା ଭଲ ରହିବ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ବାସ୍ତୁର କିଛି ସରଳ ଜିନିଷ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ।

ସେଗୁଡ଼ିକ ସର୍ବଦା ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଫୁଲକୁ ଘରର ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଶୁଖିଲା କିମ୍ବା ଶୁଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ସେମାନେ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାନ୍ତି ବିଶେଷକରି ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ମନ୍ଦିରରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଫୁଲଗୁଡ଼ିକୁ ପରଦିନ ହଟାଇବାକୁ ପଡିବ। ପ୍ରତିଦିନ ଗାଇ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ରୁଟି ବାହାର କରି ସେଥିରେ କିଛି ଚିନି ଏବଂ ଘି ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି ସମ୍ଭବ ତେବେ ଗାଇକୁ ନିଜ ହାତରେ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

ହାତୀମାନଙ୍କର ମୂର୍ତ୍ତି ଆପଣଙ୍କ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ବାହାରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତୁ। ଏହି ଶୁଭଫଳ ସହିତ ସର୍ବଦା ରହିଥାଏ ଏବଂ ଘର ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଥାଏ ଏବଂ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘର ଭିତରେ ପ୍ରବେଶ କରେ ନାହିଁ। ତୁମ ଶୋଇବା ଘରେ ଏକ ପବନ ସମୟ ରଖ, ଯେଉଁଠାରୁ ପବନ ଆସେ ଯେତେବେଳେ କିଛି ଶବ୍ଦ ଆପଣଙ୍କ କାନରେ ପଡେ ଏହା ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ଆରାମ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ଚାପ ସ୍ତର ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ କମିଯାଏ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଘରର ପରିବେଶ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ। ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଘରେ ଦୁଇଥର ବୁଝାମଣାକୁ ପୋଛି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଗୋଟିଏ ରୁମକୁ ଥରେ ପୋଛିଦେଲେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଶେଷ ହୁଏ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର କରିବା ଦ୍ୱାରା ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଶେଷ ହୁଏ।

ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଶୋଇବାକୁ ଯାଆନ୍ତି, ମୁଣ୍ଡକୁ ଏପରି ଦିଗରେ ରଖନ୍ତୁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଜାଗ୍ରତ ହେବେ, ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍ କୁବେର ଏହି ଦିଗରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ବଢ଼ିଯାଏ। ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଖରାପ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଏକ ତମ୍ବା ପାତ୍ର ସହିତ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କର ତୁମର ପ୍ରଗତିର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିବ। ଯଦି ଘରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ କିଛି କାମ ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ବାଥରୁମରେ କୌଣସି ବାଲ୍ଟି ଖାଲି ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଅର୍ଥାତ୍ ଏଥିରେ ପାଣି ରହିବା ଉଚିତ୍ ବାଥରୁମରେ ଏକ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ବାଲ୍ଟି ରହିବା ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

laxmi1

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ସର୍ବଦା ବାଥରୁମରେ ବିଶୁଦ୍ଧ ପାଣିରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ନୀଳ ରଙ୍ଗର ବାଲ୍ଟି ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଏହି ଶୁଭକାମନା କରି ସର୍ବଦା ବର୍ଷା ହୁଏ ଏବଂ ତୁମେ ଜୀବନରେ ସଫଳତା ପାଇଥାଅ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସକାଳେ ଦର୍ପଣକୁ ପ୍ରଥମେ ଦେଖ ନାହିଁ ଯଦି ଆପଣ ଏହା କରନ୍ତି, ତେବେ ଦିନସାରା ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଭୁଲ ଘଟଣା ଘଟିବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁଖ ଦେବ। ଏଥିପାଇଁ, ଆପଣ ଏପରି ଏକ ଚିତ୍ର ଦେଖିବା ଉଚିତ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ଆପଣଙ୍କ ଶୋଇବା ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହା କରିବା ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ରୋଷେଇ ଘର କିମ୍ବା ଭୋଜନ ପରିସରରେ ବସି ସର୍ବଦା ପରିଷ୍କାର ସ୍ଥାନରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଆନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *