Wednesday, December 01, 2021
milk

ଆପଣ କେବେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍, କ୍ଷୀର ପିଇବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ଜାଣନ୍ତୁ।

HEALTH

କ୍ଷୀର ପିଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ତେଣୁ ସବୁ ବୟସର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଅତି କମରେ ଏକ ଗ୍ଲାସ କ୍ଷୀର ପିଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ସକାଳେ କ୍ଷୀର ପିଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ରାତିରେ ଅନେକ ଲୋକ ପିଇଥାନ୍ତି କିନ୍ତୁ କ୍ଷୀର ପିଇବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ କ’ଣ ଅନେକ ଲୋକ ଏହା ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ।

milk

କ୍ଷୀରର ଲାଭ କ’ଣ କ୍ଷୀର ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଖାଦ୍ୟ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ କ୍ଷୀରରେ କେବଳ କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ନୁହେଁ, ଭିଟାମିନ୍ ଏ, ପ୍ରୋଟିନ୍, B1, B2, B12 ଏବଂ D, ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ଏବଂ ପୋଟାସିୟମ୍ ଭଳି ଅନେକ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ରହିଥାଏ।କ୍ଷୀର ପିଇବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ଆୟୁର୍ବେଦ ଅନୁଯାୟୀ, କ୍ଷୀର ପିଇବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ରାତିରେ ଅଟେ।

ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଉଚିତ୍ ଯଦି ଆପଣ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ଷୀର ପିଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଭଲ ନିଦ ପାଇବେ। ଅନେକ ଉପାୟରେ, ସକାଳେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଅମ୍ଳତା ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ରାତିରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଏହା ସହିତ, ଯଦି ଘରେ ୫ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ପିଲାମାନେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଦିନରେ କ୍ଷୀର ପିଇବା ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ।

milk

ଆପଣଙ୍କୁ ଆମେ ଏମିତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ,ବାସ୍ତୁ,ସ୍ପେଶାଲଖବର,ଭାଈରଲ ଖବର, ଓଲିଉଡ,ବଲିଉଡ,ଦୈନନ୍ଦିନ ରାଶିଫଳ, ସାପ୍ତାହିକ,ମାସିକ,ରାଶିଫଳ ର ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିବୁ l ଆମ ସହ ଯୋଡ଼ି ରହିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ l ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *