unnamed (3)

କିସମିସ୍ ଖାଇବାର ଏହି ଲାଭ, ଥରେ ପଢି ଜାଣନ୍ତୁ।

HEALTH

ବନ୍ଧୁଗଣ କିସମିସ୍ ଯାହାକୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଶୁଖିଲା ଫଳ ଭାବରେ ଜାଣୁ,ଏତେ ଲାଭଦାୟକ ଯେ ଆପଣ କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏଥିରେ ଲୌହ ପୋଟାସିୟମ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍ ଏବଂ ଫାଇବର ଭରପୂର ଅଟେ, ଯାହା ଆମ ଶରୀରକୁ ଅନେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଏହାକୁ ଖାଇବାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି।

kis

ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ ଏବଂ ବାୟୁ, ପିତ୍ତଳ, ଚମକ ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ତ୍ରୁଟି ଦୂର ହୁଏ। ଯଦି ଆପଣ କିସମିସ୍ ଖାଆନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କ୍ଷୀର ସହିତ ସମାନ ଗୁଣ ପାଇବେ। କ୍ଷୀର ଅଭାବରେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ। ହଜମ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ହାଲୁକା। ଏହା ଅନେକ ରୋଗରେ ଔଷଧ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାରେ ଚମକ ଆସିବ ଏବଂ ଚେହେରାର କୁଞ୍ଚନ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମାପ୍ତ ହେବ।

ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ହଜମ ଭଲ ହେବ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣ ଫିଟ୍ ହେବେ। ପ୍ରତିଦିନ କିସମିସ୍ ପାଣି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ୍ ସ୍ତର ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିବ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ହୃଦଘାତର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ।

mis

ଯଦି ଆପଣ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟରେ ପୀଡିତ ତେବେ କିସମିସ୍ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଯକୃତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ କିସମିସର ବହୁତ ଅବଦାନ ରହିଛି। ଏହାର ନିରନ୍ତର ବ୍ୟବହାର ହେତୁ ଶରୀରରେ ଥିବା ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାରିଥାଏ ଏବଂ କିଡନୀ ନଷ୍ଟ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଏଡାଯାଇଥାଏ।ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *