unnamed (5)

କଦାପି ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ, ଏହି ମାଟିରେ ହେଇଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ |

FACT

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଅନେକ ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବ କାରଣ ଆଜିକାଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘର, ଦୋକାନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା କରନ୍ତି। କଦାପି ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ, ଏହି ମାଟିରେ ହେଇଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ। କିନ୍ତୁ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଘର ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅଟେ ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ମାଣ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ସେଥିରେ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଅଛି, ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷରୁ ମୁକ୍ତ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଘରେ ସକାରାତ୍ମକତା ଆଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ କିଛି ମାଟି ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ଲାଭ ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବାI

mati

କ’ଣ ରଖିବା ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ଅବସ୍ଥା ବଦଳାଇବ ଘରେ ଏକ ମାଟି ପାତ୍ର ରଖନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଘରେ ଏକ ମାଟିପାତ୍ର ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ।
କୁହାଯାଏ ଯେ ଏକ ମାଟିପାତ୍ର ରଖିବା ଘରେ ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ସୁଖ ଆଣିଥାଏ କିନ୍ତୁ ଏକ ମାଟି ପାତ୍ର ରଖିବାବେଳେ କିଛି ନିୟମ ମଧ୍ୟ ପାଳନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ପାତ୍ରକୁ କେବେବି ଖାଲି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ପାଣି ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଥଣ୍ଡା ପାଗ ହୁଏ, ସେହି ସମୟରେ ପାତ୍ରରେ ଶସ୍ୟ ଭରନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ହାଣ୍ଡିକୁ ଖାଲି ରଖାଯାଏ, ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଆଶୀର୍ବାଦ ସମାପ୍ତ ହୁଏ।

ଏହି ଜିନିଷ ଘରର ଭସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ, କେବେ ବି ଅର୍ଥର ଅଭାବ ନଥାଏ
ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ମାଟି ହାଣ୍ଡି ଶାନ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଆଜିକାଲି ବଜାରରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ହାଣ୍ଡି ଉପଲବ୍ଧ କିନ୍ତୁ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ଘରେ ମାଟିପାତ୍ର ରଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ଧରାଯାଏ।କାରଣ ମାଟି ହାଣ୍ଡି ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଆଣିଥାଏ ଏହା ସହିତ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏକ ମାଟି ପାତ୍ରରେ ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇଲେ ଘରେ ଶାନ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ, ମାଟି ପ୍ରତିମା, ଘରେ ମୂର୍ତ୍ତି ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ବଢ଼ିଥାଏ ଏବଂ ସର୍ବଦା ମାଟିର ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ପୂଜା କରି ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିବା ସହିତ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ ସେଥିପାଇଁ ମାଟି ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକୁ ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

ମାଟି ପାତ୍ର ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଆଣିବ ଏହି ଟିପ୍ସଗୁଡିକ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଏକ ମାଟି ପାତ୍ର ଜୀବନରେ ଶୁଭଫଳ ଆଣିବ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଘରେ କିରୋସିନି ଦୀପ ରଖନ୍ତୁ। ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ ପୂଜାପାଠ ଘରେ ଦୀପ ବଦଳରେ ଆଲୋକ ଆଲୋକିତ କରନ୍ତି ତାହା ହେଉଛି, ଏହା ପ୍ରାୟ ପ୍ରଚାରରୁ ଦୂରେଇ ଯାଉଛି।

mati1

କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ କେବଳ ଏକ ମାଟି ଦୀପ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ କୁହାଯାଏ ଏହା ଘରକୁ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ ଏହା ହେଉଛି ଶନିବାର ଦିନ ଶନିଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଏକ ମାଟି ଦୀପ ଜଳାଇବା ଉଚିତ୍ ଯାହାଫଳରେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ କୃପା ରହିଥାଏ।ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *