unnamed (7)

ଏହି ଦିନ ଏହି ଉପାୟ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ ଭଗବାନ ହନୁମାନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦର୍ଶନ ଦେବେ।

FACT

ଯଦି ତୁମେ ଭଗବାନଙ୍କର ଜଣେ ପ୍ରକୃତ ଭକ୍ତ ଏବଂ ତୁମେ ଚାହୁଁଛ ଯେ ପ୍ରଭୁ ତୁମ ଆଗରେ ଆସି ତୁମକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ, ତେବେ ତୁମେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭକ୍ତି ସହିତ ତନ୍ତ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ଉପାୟ କରିବା ଉଚିତ ତୁମର ଭଗବାନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତୁମକୁ ଦେଖାଦେବେ। ଯଦି ଆନ୍ତରିକ ହୃଦୟ ଥିବା ଜଣେ ଭକ୍ତ ତନ୍ତ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଅନୁଯାୟୀ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ ରୀତିନୀତିକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପାଳନ କରନ୍ତି ଏବଂ ଯଦି ଭକ୍ତିରେ ଯଥେଷ୍ଟ ବିଶ୍ୱାସ ଥାଏ, ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେ ନିଜ ସ୍ୱପ୍ନରେ ହନୁମାନଙ୍କର ଦର୍ଶନ ପାଇପାରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ତନ୍ତ୍ର ଶାସ୍ତ୍ରର ପଦ୍ଧତିଗୁଡିକ କହିବା ଯାହା ଦ୍ୱାରା ହନୁମାନ ଦେଖାଯିବେ। ଆପଣ ଏହି ପ୍ରତିକାରକୁ ଯେ କୌଣସି ମଙ୍ଗଳବାରରେ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କ ଦିନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

hanuman

ଏହି ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କର ଭକ୍ତମାନେ ତାଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭକ୍ତିରେ ପୂଜା କରନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ହନୁମାନ ଜୟନ୍ତୀ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରିପାରିବେ। ଏହି ଦିନଟି ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହିପରି ଉପାୟ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ। ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଏହି ପ୍ରତିକାରଗୁଡିକ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଉଠ ଏବଂ ଦୈନନ୍ଦିନ କାମରୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ପରିଷ୍କାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁତ ପାଣି ନିଅ ଏବଂ ହନୁମାନଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଅ ଏବଂ ସେହି ପାଣିରେ ହନୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତିମାକୁ ସ୍ନାନ କର। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପରେ, ପରଦିନ ଠାରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଆପଣ ହନୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତିମା ମୁଣ୍ଡରେ ପୁରା ଏକ ଶସ୍ୟକୁ ଘଉଡେଇବା ଉଚିତ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ସମୟରେ, ତୁମ ମନରେ ଥିବା ସେହି ଇଚ୍ଛା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ କର, ଯାହାର ପୂରଣ ତୁମେ ହନୁମାନଙ୍କଠାରୁ ଚାହୁଁଛ।

ପାରିକର୍ମା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ, ହନୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତିମା ସାମ୍ନାରେ ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା କୁହ ତାପରେ ସେ ଏକ ଶସ୍ୟ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରି ଏହାକୁ ରଖିବା ଉଚିତ୍। 41 ଦିନ ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାନ କାମକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ମଧ୍ୟ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବାକୁ ପଡିବ, କିନ୍ତୁ ଏକ ଶସ୍ୟକୁ ଦିନ ଅନୁଯାୟୀ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବଢାଇବାକୁ ପଡିବ। ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଯଦି ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଗୋଟିଏ ଶସ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ଦୁଇଟି ଶସ୍ୟ ରହିବା ଉଚିତ୍।

hanu1

ସେହିଭଳି, 41 ତମ ଦିନରେ, 41ଟି ଶସ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରି ବୁଲାନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା କୁହନ୍ତୁ। ବର୍ତ୍ତମାନ 41 ତମ ଦିନ ପରେ ଗୋଟିଏ ଶସ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି 41 ତମ ଦିନରେ 41 ଟି ଶସ୍ୟ ଥିଲା, ତେବେ 42 ତମ ଦିନରେ ଏହା 40 ହେବା ଉଚିତ୍। ସେହିଭଳି 43 ତମ ଦିନରେ 39 ଟି ଶସ୍ୟ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଏହା କରିବାବେଳେ 81 ତମ ଦିନରେ ଗୋଟିଏ ଶସ୍ୟ ରହିବା ଉଚିତ୍। ତନ୍ତ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଏହି 81 ଦିନରେ ଭକ୍ତ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭକ୍ତିରେ ପରିଣତ କରିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ପ୍ରତିକାରର 81 ତମ ରାତିରେ ହନୁମାନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖାଦେବେ ଜୟ ବଜରଙ୍ଗ ବାଲି।ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *