unnamed (3)

ହୃଦଘାତ ଆସିବାର ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଆମ ଶରୀରର କଣ କଣ ସଙ୍କେତ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରେ ଜାଣନ୍ତୁ।

HEALTH

ଜୀବନ ଶୈଳୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ହୃଦଘାତ ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା ହୋଇଗଲାଣି |ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସମସ୍ୟା ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଘଟୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସମସ୍ୟା ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କଠାରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଭାବରେ ଘଟିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ହୃଦଘାତ ହେବାର ଅନେକ କାରଣ ଅଛି | ଯେପରିକି ଖାଇବା ପିଇବାରେ ଟେନସନ ଏବଂ ଅବହେଳା |

HEART

କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ହୃଦଘାତ ଆସିବାର ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଆମ ଶରୀର ଏହାର ସଙ୍କେତ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହାର ଚିହ୍ନ ଜାଣିବା ପାଦ ଫୁଲିଯିବା ହୃଦୟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ହୃଦୟ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପ୍ରଚାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୁଏ ନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ପାଦରେ ଫୁଲା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ | ଏସବୁ ହୃଦଘାତର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ |ଅଦୃଶ୍ୟତା ଏବଂ ବାନ୍ତି ଅଦୃଶ୍ୟତା ଏବଂ କଞ୍ଚା ମନ କିମ୍ବା ବାନ୍ତିର ବାରମ୍ବାର ଅନୁଭବ |

HEART1

ଏସବୁ କେବଳ ହୃଦଘାତର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ | କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବା ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ସର୍ବଦା ଦୁର୍ବଳତାର ଅନୁଭବ ଥାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଛୋଟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ସମୟରେ ବହୁତ କ୍ଲାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଏକ ହୃଦୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ଛାତି କିମ୍ବା ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଯଦି ଆପଣ ଛାତି କିମ୍ବା ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦ୍ୱାରା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଆଦୌ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ |

ଏସବୁ ହୃଦଘାତର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ | ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧା ଯଦି ଆପଣ ନିଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ବହୁତ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ହଠାତ୍ ହୃଦୟ ଶୀଘ୍ର ଆଘାତ କରେ | ଏସବୁ କେବଳ ହୃଦଘାତର ଲକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ |ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *