unnamed (1)

ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ସର୍ବଦା ଏ ଘରେ ରହିଥାଏ, ଅର୍ଥର ଅଭାବ କେବେ ହୁଏ ନାହିଁ |

FACT

ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଘର ପରିଷ୍କାର ରହିଥାଏ ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତି। ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସର୍ବଦା ଏହିପରି ଘର ସହିତ ଥାଆନ୍ତି, ତେଣୁ ଧର୍ମ ଏବଂ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଘରକୁ ସଫା କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ନିଜ ଘରର ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଦୋକାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ପୁରୁଣା ଜିନିଷଗୁଡିକ ଅପସାରଣ କରାଯିବା ଉଚିତ।

LAXMII

ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଧନୀ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରେ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ଘରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ, କାରଣ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସ୍ୱଚ୍ଛତାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସେହି ଘରେ ରହନ୍ତି ନାହିଁ ଯେଉଁଠାରେ ମଇଳା ଏବଂ ଅପ୍ରାକୃତିକ ଜିନିଷ ଅଛି। ସଫା କରିବା ସମୟରେ କେଉଁ ଜିନିଷକୁ ଆମେ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଉଚିତ୍ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଯାହାଫଳରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆମ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ନ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଆମ ଉପରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ରଖନ୍ତି।

କୌଣସି ଦେବତାଙ୍କର ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି କିମ୍ବା ଚିତ୍ର ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଦିୱାଲୀ ପୂର୍ବରୁ, ଏପରି ଫଟୋ ଏବଂ ପ୍ରତିମାଗୁଡ଼ିକୁ ଏକ ପବିତ୍ର ସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ଏହାକୁ ଦମନ କରନ୍ତୁ। ଘର କିମ୍ବା ଦୋକାନରେ ଭଙ୍ଗା ଆସବାବ ପତ୍ର ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ, ଘରର ଭଙ୍ଗା ଆସବାବପତ୍ର ଯୋଗୁଁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ରହିଥାଏ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ସମୟ ସମୟରେ ଘରର ଛାତ ସଫା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପୂର୍ବରୁ ପଡ଼ିଥିବା ଅଳିଆ କିମ୍ବା ଅବ୍ୟବହୃତ ଜିନିଷକୁ ଘରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ।

ଭଙ୍ଗା ବାସନକୁସନ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଅପ୍ରୀତିକର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଭଙ୍ଗା ବାସନ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଧନ ଆସେ ନାହିଁ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଦିୱାଲି ସଫା କରିବା ସମୟରେ ଭଙ୍ଗା ବାସନକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦିଅ। ଘରେ ପଡ଼ିଥିବା ପୁରୁଣା ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ଯୋଗୁଁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ରହିଥାଏ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଦୀପାବଳି ସଫା କରିବା ସମୟରେ ଘରେ ପଡ଼ିଥିବା ପୁରୁଣା ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲକୁ ଫିଙ୍ଗିଦିଅ।

RASI3

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଘରେ ଏକ ଖରାପ କିମ୍ବା ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏକ ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଗତିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ।ଯଦି ଭଙ୍ଗା କାଚକୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଯେ କୌଣସି କୋଣରେ ରଖାଯାଏ କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ୱିଣ୍ଡୋରେ କାଚ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ଘରୁ ବାହାର କରି ଏକ ନୂତନ ବଦଳାନ୍ତୁ। ଘରେ ଏକ ଭଙ୍ଗା କାଚ ରଖିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ଧରାଯାଏ।ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *