unnamed (4)

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଜାଣନ୍ତୁ ବୁଧବାର ଦିନ କେଉଁ କାମ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ କେଉଁ କାମ ନୁହେଁ।

FACT

ବୁଧବାର ଦିନ ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ସବୁଜ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ବୁଧବାର ଦିନ ମନ୍ଦିରକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍। ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ହଳଦିଆ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍।ଏହା ପରେ ଓମ୍ ଗଣପତି ନମ ମନ୍ତ୍ରକୁ 108 ଥର ଜପ କରାଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଗଣପତିଙ୍କର ଆରତୀ କରାଯିବା ଉଚିତ। ଯଦି ତୁମର ପିଲା ଅଧ୍ୟୟନ କରିବାକୁ ଅନୁଭବ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ବୁଧବାର ଦିନ ତାଙ୍କୁ ଗଣେଶ ରୁଦ୍ରକଳା ପିନ୍ଧନ୍ତୁ।

BALTI

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ବୁଧବାର ଦିନ ଦକ୍ଷିଣ, ପୂର୍ବ ଦିଗକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଦିନ କୃଷି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସାମଗ୍ରୀ, ବ୍ୟବସାୟ ସାମଗ୍ରୀ କିମ୍ବା ଅଂଶଧନ କିଣିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବୁଧବାର ଖାତା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଗାଡି ଚଲାଇବାକୁ ଏବଂ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ନୂଆ ଶିଖିବାକୁ ଶିଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ବୁଧବାର ବହୁତ ଶୁଭ ହେବ। ବୁଧ ଗ୍ରହର ପୁରୁଷ ପ୍ରଭାବକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ବୁଧବାର ଭଗବାନ ଗଣପତିଙ୍କୁ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍।ବୁଧ ଦୋଷର ପ୍ରଭାବ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ କିଛି ନୂଆ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍।ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ବୁଧବାର ଦିନ ଗାଇମାନଙ୍କୁ ସବୁଜ ଘାସ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ଉଚିତ୍।

ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ଅସୁବିଧାକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ବୁଧବାର ଭଗବାନ ଗଣପତିଙ୍କୁ ସିନ୍ଦୁର ଅର୍ପଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ ଦୁର୍ଗା ଘିଅ ସହିତ ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ କରନ୍ତୁ। କେଶ କାଟିବା, ନଖ କାଟିବା, କାଟିବା ଇତ୍ୟାଦି ପାଇଁ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ଦିନ। ବୁଧବାର ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୁଧବାର ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଅପମାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଏହି ଦିନ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସବୁଜ ପୋଷାକ କିମ୍ବା ବଙ୍ଗଳା ଦାନ କରନ୍ତୁ। ବୁଧବାର ଦିନ କୌଣସି ନପୁଂସକଙ୍କୁ ଅପମାନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ବରଂ ତାଙ୍କଠାରୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେବା ଉଚିତ୍। ବୁଧବାର ଦିନ ଟଙ୍କା କାରବାରକୁ ଏଡାଇବା ଉଚିତ୍।

bath2

ଏହି ଦିନ ଋଣ ନେବା ଦ୍ୱାରା ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ। ବିବାହିତ ମହିଳାମାନେ ଏହି ଦିନ କଳା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍। ବୁଧବାର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ। ଏହି ଦିନ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବିନିଯୋଗକୁ ଏଡାଇବା ଉଚିତ୍। ଟୁଥପେଷ୍ଟ, ବ୍ରଶ ଏବଂ କେଶ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଜିନିଷ ଏହି ଦିନ କିଣିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଯେପରି ପାନ ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହି ଦିନ କ୍ଷୀର ଜାଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଏବଂ ନୂତନ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ ସାଧାରଣ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ | ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ରାଶିଫଳ ଅନୁଯାୟୀ ବୁଧବାର ଉପବାସ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଜ୍ୟୋତିଷର ଅଭିଜ୍ଞ ଜ୍ୟୋତିଷମାନଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *