unnamed (4)

South ଫିଲ୍ମ ଜଗତରୁ ପୁଣି ଆସିଲା ଦୁଃଖଦ ଖବର,ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ନିଧନ I

ODISHA

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଉଛୁ। ବନ୍ଧୁଗଣ ବିଗତ ସମୟରେ ଆମେ ଅନେକ ପ୍ରିୟଜନ ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ କଳାକାର ମାନଙ୍କୁ ହରାଇଛୁ। ତେବେ ସିନେମା ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଣି ଏକ ବଡ଼ ଦୁଃଖଦ ଖବର ଆସିଛି। ପୁଣି ଜଣେ ଲୋକ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପରଲୋକ ଘଟିଛି।ଦକ୍ଷିଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଃଖଦ ଖବର ଆସିଛି । ଜଣାଶୁଣା କନ୍ନଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୟନ୍ତୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ସେ 500 ରୁ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ଜୟନ୍ତୀଙ୍କ ପୁଅ କୃଷ୍ଣ କୁମାର ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି । ବୟସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବେମାରୀ ସମସ୍ୟାରେ ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଥିଲେ, ସେ ତାଙ୍କ ଘରେ ଶୋଇଥିବା ସମୟରେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବୁ ଯେ 2018 ମସିହାରେ ଜୟନ୍ତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଏକ ଗୁଜବ ହୋଇଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ସେ ଆଗକୁ ଆସି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ସେ ଏହି ଦୁନିଆକୁ ବିଦାୟ ଦେଇଛନ୍ତି।ଜୟନ୍ତୀଙ୍କ ପୁଅ କୃଷ୍ଣ କୁମାର ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ସେ ନିଜ ମାଆଙ୍କ ନିଧନ ବିଷୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ସେ 500 ରୁ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଅନେକଥର କର୍ଣ୍ଣାଟକ ରାଜ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ଦୁଇଥର ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ।

GIRL4

ଜୟନ୍ତୀ, 76 ବର୍ଷୀୟା ଅଭିନେତ୍ରୀ, ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧି ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାରେ 500 ରୁ ଅଧିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଛନ୍ତି। କନ୍ନଡ ବ୍ୟତୀତ ଜୟନ୍ତୀ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ, ମାଲାୟାଲମ୍ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଛନ୍ତି। ହିନ୍ଦୀରେ ସେ 90 ଦଶକରେ ‘କିଶୋର ବାହୁରାନିଆନ୍’, ‘ତୁମସେ ଆଛା କୋନ ହେ ‘ ଏବଂ ‘ଗୁଣ୍ଡା’ରେ କାମ କରିଥିଲେ। ସେ 7 ଥର କର୍ଣ୍ଣାଟକ ରାଜ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ଏବଂ ଦୁଇଥର ଫିଲ୍ମଫେୟାର ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।ପରିବାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ବୟସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ଏବଂ ସେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିଲେ। ସୋମବାର ସକାଳେ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରେ ଜୟନ୍ତୀ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ।

ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେତୁ କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି.ଏସ୍ ୟେଦିରପ୍ପା ଏକ ଟୁଇଟ୍ ଜରିଆରେ ଦୁଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ତାଙ୍କର ଅବଦାନ ବହୁତ। କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି।ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବୁ ଯେ ଜୟନ୍ତୀ 6 ଜାନୁୟାରୀ 1945 ରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରି ଜୟନ୍ତୀ ଅଭିନୟ, ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ ଏବଂ ଗୀତରେ ତାଙ୍କ ହାତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ।

60 ରୁ 80 ଦଶକର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିବା ଜୟନ୍ତୀ ମିଥୁନ ଗଣେଶନ୍, MGR ଏବଂ ଜୟଲଳିତା ପରି ବଡ ତାରକାଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିଲେ।ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଲେଖା ଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ ତେବେ ଏଭଳି ଅଧିକ ଖବର ତୁରନ୍ତ ପାଇବା ପାଇଁ ତଳେ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରିଦିଅନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *