bojho

ଆମ ମାଇଣ୍ଡରେ ଥିବା ନେଗେଟିଭ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ କେମିତି ବନ୍ଦ କରିବା ।

FACT

ହାଲୋ ହାଏ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ଓଡ଼ିଆ ପୋର୍ଟାଲକୁ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଉଛୁ ପୁଣି ଏକ ନୂଆ ଟପିକ ସହିତ ଆଶା କରୁଛି ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଭଲରେ ଥିବେ ତେବେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଜିର ଏହି ଟପିକ। ବନ୍ଧୁଗଣ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏକ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଚିହ୍ନିବେ, ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ କେବଳ ବସିବ, ତୁମେ ବହୁତ ଚିନ୍ତା କରିବ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ ଉନ୍ନତି କରନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମର ମୁଣ୍ଡ ଅତ୍ୟଧିକ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ, ଚଟାଣରେ ଶୋଇ ରୁହ ଏବଂ ଗାଡ଼ି ରଖ ଏବଂ ତୁମେ ଦେଖିବ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ଭଲ ହୁଏ। ଯେତେବେଳେ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନରେ ଉନ୍ନତି ହୁଏ ସେତେବେଳେ ମନ ଭଲ ଲାଗେ।

ସେହି କାରଣରୁ ସେମାନେ ଶାୟନା ପ୍ରଡକସିନାମ୍ କରନ୍ତି ଚଟାଣରେ ଗଡ଼ିଯାଇ ପୂଜାପାଠର ଏକ ରୂପ ଏହାକୁ ଅନୁଭବ କର ଏବଂ ଦେଖନ୍ତୁ କିପରି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସେ। ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ହାତ ମିଳାନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମେ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ପ୍ରତିରୋଧ କରିଚାଲିଛ, ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଦୂରେଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର, ତେବେ ସେମାନେ ତୁମକୁ ଭୂତ ପରି ଅନୁସରଣ କରିବେ ତୁମର ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ହାତ ମିଳାନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ କୁହ ଏଠାକୁ ଆସ ଏବଂ ମୋ ସହିତ ବସ ମୁଁ ତୁମକୁ ଛାଡିବି ନାହିଁ ଏବଂ ତୁମେ ଦେଖିବ ସେମାନେ କିପରି ଶୀଘ୍ର ଅଦୃଶ୍ୟ ହେବେ ଚିନ୍ତାଧାରା ତୁମକୁ ଭୟ କରେ।

kajall

ଯଦି ଆପଣ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାରୁ ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବେ କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ହାତ ମିଳାନ୍ତି, ତେବେ ସେଗୁଡ଼ିକ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ପ୍ରାଣାୟାମ ଏବଂ ଧ୍ୟାନ ହେଉଛି ଗୁଜବ ମନରେ ବ୍ରେକ୍ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଉପାୟ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଏବଂ ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତ କରିଥାଏ ଅନ୍ତନଳୀ ସଫା କରିବା ଯଦି ତୁମେ ବହୁତ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ତେବେ ଜାଣ ଯେ ତୁମର ଅନ୍ତକରଣରେ କିଛି ଭୁଲ୍ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ଶଙ୍କର ପ୍ରାକଶାଲାନ୍ ଅନ୍ତନଳୀ ସଫା କରିବା କର ଏହା ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ବୁଲାବୁଲି କର ଉଠ, ତୁମର ବ୍ୟାୟାମ କର, ଗୀତ କର, ନୃତ୍ୟ କର, ଯୋଗ କର, ଧ୍ୟାନ କର, ପ୍ରାଣାୟାମ ଏସବୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ମୁ ଆଶା କରୁଛି ଆମର ଏହି ଖବରଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥିବ ଯଦି ଟିକିଏ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଆମକୁ କମେଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ତଳ ପେଜରେ ଲାଇକଟିଏ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *