Friday, January 21, 2022
crpf

CRPF ରେ ବାହାରିଲା 2439 ପଦବୀ | ବିନା ପରୀକ୍ଷାରେ ହେବ ଚାକିରୀ ଏବେ ଯାଇ ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ।

HEALTH

ପାରା ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟାଫ୍ ପଦବୀ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି। CRPF ଦ୍ଵରା ପ୍ରକାଶିତ ବିଜ୍ଞାପନ ଅନୁଯାୟୀ, ପାରାମେଡିକାଲ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୋଟ 2439 ପଦବୀ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ପାଇଁ ୱାକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ 13 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ 15 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2021 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। CAPF ଏବଂ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ପଦଯାତ୍ରାରେ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ଯଦି ସେମାନେ CRPF ଦ୍ୱାରା ଧାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗ୍ୟତା ମାନଦଣ୍ଡ ପୂରଣ କରିବେ।

ପାରାମେଡିକାଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ CRPF ଦ୍ଵରା ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ | କେବଳ CAPF, AR ଏବଂ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀର 62 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ CAPF ଏବଂ AR ରେ ପାରାମେଡିକାଲ୍ କ୍ୟାଡର ଡ୍ୟୁଟି ପାଇଁ ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପୋଷ୍ଟ କରାଯିବ। ଯୋଗ୍ୟତା ମାନଦଣ୍ଡ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଧିକ ବିବରଣୀ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ। ପଦବୀ ବିବରଣୀ ପାରାମେଡିକାଲ୍ ଷ୍ଟାଫ୍ ପଦବୀ 2021 ବିବରଣୀ ଆସାମ ରାଇଫଲ୍ସ 156 ପୋଷ୍ଟ ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳ (BSF) 365 ପୋଷ୍ଟ। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ (CRPF) 1537 ପୋଷ୍ଟ।

ଭାରତ-ତିବ୍ଦତୀୟ ସୀମା ପୋଲିସ (ITBP) 130 ଟି ପୋଷ୍ଟ। ସେବା ଚୟନ ବୋର୍ଡ (SSB) 251 ପୋଷ୍ଟ। ଚାକିରି କିପରି ପାଇବେ ସାକ୍ଷାତକାର ଆଧାରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ ଯାହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର 13 ରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 15, 2021 ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଗୁଡିକ ଆବଶ୍ୟକ। ପଦଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବାବେଳେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପୋଷ୍ଟର ନାମ ସହିତ ସାଦା କାଗଜରେ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକର ମୂଳ ଏବଂ ଫଟୋ କପି (ଅବସର ପ୍ରମାଣପତ୍ର / ପିପିଓ, ଡିଗ୍ରୀ, ବୟସ ପ୍ରୁଫ୍ ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଇତ୍ୟାଦି ଦାଖଲ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେବେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଏଥିସହ, ନିକଟରେ 3 ଟି ପାସପୋର୍ଟ ଆକାରର ଫଟୋଗ୍ରାଫ୍ ଆବଶ୍ୟକ। ଯୋଗଦେବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇ ଯିବାକୁ ପଡିବ। ଏହିପରି ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତୁ। ଯୋଗ୍ୟ ତଥା ଆଗ୍ରହୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ CRPF ପାରାମେଡିକାଲ୍ ଷ୍ଟାଫ୍ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ତାରିଖ ଏବଂ ସମୟ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ ଉପସ୍ଥିତ ରହିପାରିବେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଅବସର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପିପିଓ, ଡିଗ୍ରୀ, ବୟସ ପ୍ରୁଫ୍ ଏବଂ ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଇତ୍ୟାଦି ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ମୂଳ |

ଏବଂ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକୁ ବହନ କରିବା ଜରୁରୀ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ବିବରଣୀ ସହିତ ସାଦା କାଗଜରେ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିବା ପୋଷ୍ଟର ନାମ ଆବେଦନପତ୍ରରେ ଭରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହା ସହିତ 3 ଟି ପାସପୋର୍ଟ ସାଇଜ୍ ଫଟୋଗ୍ରାଫ୍ ମଧ୍ୟ ନେବାକୁ ପଡିବ।

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *