Thursday, September 23, 2021
rudra

ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ସାତ ମୁଖି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ , ଆଉ ଦେଖନ୍ତୁ ଚମତ୍କାର । ଯାଣନ୍ତୁ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷର ଶକ୍ତି |

ODISHA

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷର ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି। ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ରୂପ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିବା ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବିଶ୍ୱରୀୟ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଏକ ଭିନ୍ନ ବିଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଅଛି। ଯଦି ଧନର ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଜରୁରୀ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ଯଦି ତୁମର ଜୀବନରେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ଥାଏ ଏବଂ ଧନୀ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ତୁମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସାତ ମୁଖୀ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ତେବେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ନାହିଁ, ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହୁଏ, ତେବେ ଏହି ସାତ ମୁଖୀ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଆବଶ୍ୟକ।

sibba

ସାତ ମୁଖୀ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଧନ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଏହି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ପରେ ଗାଧୋଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କ ବିଶେଷ ଅନୁଗ୍ରହ ରହିଥାଏ। ଶ୍ରାବଣ ମାସ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷର ମଧ୍ୟ ଶିବରାତ୍ରୀ ଉପରେ ପିନ୍ଧିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ପିନ୍ଧିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହାକୁ ମହୁ ସହିତ ମିଶାନ୍ତୁ।

ଏହା ପରେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷର ମିଶ୍ରଣରେ ସ୍ନାନ କର ଏବଂ ଗାଧୋଇବା ପରେ ଗଙ୍ଗାଜଳ ଏବଂ ଶୁଦ୍ଧ ପାଣିରେ ଗାଧୋଇ ପୂଜାପାଠ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ରଖ। ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ସାମ୍ନାରେ ଗାଈର ଘିର ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ଏବଂ ଶିବ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ କରିବାବେଳେ ଏହାକୁ ଓମ୍ ନମ ଶିବ କିମ୍ବା ଓମ୍ ନମ ଶିବାୟ 501 କିମ୍ବା 1100 ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଏହାର ଲାଭ ପାଇବେ।

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *