Sunday, May 22, 2022
rupa

ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର କରନ୍ତୁ ଚେହେରାର ରଙ୍ଗ ପୁରା ବଦଳିଯିବ।

HEALTH

ଜୀବନ ଶୈଳୀ ଆଜିର ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ, ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଚେହେରାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ସେ ପୁଅ ହେଉ କି ଝିଅ, ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଚେହେରା ସର୍ବଦା ଚମକିବ, କାରଣ ଏହି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। ଯାହାର କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଆମର ଚର୍ମ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୁଏ କାରଣ ଏହି କ୍ରିମ୍ ଗୁଡିକରେ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଥାଏ ତେଣୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ|

ଯାହା ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ଦିନସାରା ଚମକିବ, ତେଣୁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା। ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଚେହେରାରେ ଚମକ ଆଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଆଲୋ ଭେରା ସହିତ ମିଶ୍ରିତ ଗୋଲାପ ଜଳ ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ ଏବଂ ସକାଳେ ଉଠିବା ପରେ ଏହାକୁ ଧୋଇବେ, ଏହା କରି ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ଦିନସାରା ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଏବଂ ଏକ ଭିନ୍ନ ଆଲୋକ ତୁମ ମୁହଁରେ ରହିବ। ତେଣୁ ସେହି ସମୟରେ|

facee

ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାରେ ଚମକିବାରେ ଜଳ ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥାଏ, ଯଦି ଆପଣ ଦିନକୁ ପ୍ରାୟ ଚାରି ରୁ ପାଞ୍ଚ ଲିଟର ପାଣି ପିଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ଚମକିବାକୁ ଲାଗିବ କାରଣ ପାଣି ପିଇବା ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ରେ ଆର୍ଦ୍ରତା ରଖିବ ଚେହେରାକୁ ଚମକାଇଥାଏ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଚେହେରାର ରଙ୍ଗ ବଢାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ, ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ତୁମକୁ କ୍ଷୀରରେ ଶୁଖିଲା ଫଳର ରସ ପିଇବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ କିଛି ସାଫ୍ରନ୍ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଫୁଟାନ୍ତୁ |  ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ଚର୍ମ ସମସ୍ତ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ପାଇଥାଏ ମୁହଁ ଚମକିବା ଆରମ୍ଭ କରେ।

disss

ଆମ ତଥ୍ୟ ଭଲ ଲାଗିଲେ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏବଂ ମତାମତ ଦେବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପାଖରେ ଏତିକି ପାର୍ଥନା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲରେ ରଖନ୍ତୁ। ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ l ଖବରକୁ ପୁରା ପଢିଥିବାରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଲ ଲାଗିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ତଳେ ଲାଇକ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଭଲପାଇବା ଆମକୁ ବହୁତ ପ୍ରେରଣା ଦେବା ସହ ଏମିତି ଖବର ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *