daga

ଏମିତି ଦାଗ ଦେଖା ଦେଉଥିଲେ ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ ପଢନ୍ତୁ । ନଚେତ୍ ହୋଇ ପାରେ ବଡ଼ ଆସୁବିଧା ।

HEALTH

ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କସ୍ରୋମୋଭାଲ୍: ଏହି 4 ଟି ଜିନିଷ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କକୁ ଅତି ଶୀଘ୍ର ଅପସାରଣ କରିଥାଏ, ଆସନ୍ତୁ ତାହା ଜାଣିବା l ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଉଭୟ ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ପାଇପାରିବେ l ଯାହା ଚର୍ମରେ ଦ୍ରୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ହୋଇଥାଏ l ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କଗୁଡିକ ସାମାନ୍ୟରୁ ଅନ୍ଧାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ସହଜରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ l

ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କର ଅଧିକାଂଶ ସମସ୍ୟା ଯୌ-ନା-ଙ୍ଗ, ଅଣ୍ଟା, ସ୍ତନ ଏବଂ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ମ ନିକଟରେ ଘଟିଥାଏ l ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଏଠାରେ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର l ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କର କାରଣ ମାୟୋ କ୍ଲିନିକ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ପୁରୁଷଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ମହିଳା ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ପାଆନ୍ତି l ଯେଉଁଥିପାଇଁ ନିମ୍ନଲିଖିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ l ଯଥା ଗର୍ଭାବସ୍ଥା • ଦ୍ରୁତ ଓଜନ ବୃଦ୍ଧି କିମ୍ବା କର୍ଟିକୋଷ୍ଟେରଏଡ୍ ଓଷଧର ଶେଷରେ ବ୍ୟବହାର • ସ୍ତନ ବୃଦ୍ଧି ସର୍ଜରୀ c – ବିଭାଗ ସର୍ଜରୀ ଇତ୍ୟାଦି l

sttttt

ଚନ୍ଦନ ଉପଶମ: କେଶରେ ତେଲ ଲଗାଇ ଡାଣ୍ଡ୍ରଫ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ, ଘରେ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ଅପସାରଣ କରିବାର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପାୟ ଶିଖନ୍ତୁ (ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ଅପସାରଣ ଟିପ୍ସ) ଘରେ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ଅପସାରଣ ପାଇଁ ନିମ୍ନଲିଖିତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ l ପରିଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ଅପସାରଣ: ନଡ଼ିଆ ତେଲ ହେଲ୍ଥଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ, ନଡ଼ିଆ ତେଲ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ l ଯାହା ଏହି ଚିହ୍ନଗୁଡିକର ଦୃଶ୍ୟକୁ ଶୀଘ୍ର ହ୍ରାସ କରିଥାଏ l ଯଦି ଆପଣ ନଡିଆ ତେଲ ପାଇଁ ଆଲର୍ଜି ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କରେ ଶୁଦ୍ଧ ନଡ଼ିଆ ତେଲ ଲଗାଇ ପାରିବେ l

ଏହାଦ୍ୱାରା ଦାଗର ଲାଲତା କମିଯିବ l ଅଣ୍ଡରାର୍ମ୍ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ: ଅଣ୍ଡରାର୍ମ୍ ଚାରିପାଖରେ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ହଟାଇବା ପାଇଁ ଚିନି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ l ମାର୍କକୁ ହାଲୁକା କରିବାରେ ଏହା ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ l ଏଥିପାଇଁ 1/4 ନଡ଼ିଆ ତେଲ କିମ୍ବା ବାଦାମ ତେଲରେ 1 କପ୍ ଚିନି ମିଶାନ୍ତୁ l ଏହା ପରେ ଏହି ମିଶ୍ରଣରେ କିଛି ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାନ୍ତୁ l ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ 8 ରୁ 10 ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ଉପରେ ହାଲୁକା ଭାବରେ ଘଷନ୍ତୁ ଏବଂ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ l ତମନ୍ନା ଭାଟିଆ ସକାଳେ 1 ଟି କାମ କରେ ଏବଂ ଏହା ଅଦୃଶ୍ୟ ହୁଏ, ଏହି ସମସ୍ୟା ଅଦୃଶ୍ୟ ହୁଏ କିପରି ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍

ମାର୍କ ଅପସାରଣ କରିବେ: ଆଲୋ ଭେରା ଲୋକମାନେ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ଅପସାରଣ କ୍ରିମ୍ ବିଷୟରେ ଖୋଜନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହା ବଦଳରେ ଆଲୋ ଭେରା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି l ତୁମେ ଆଲୋ ଭେରାର ଏକ ନୂଆ ପତ୍ର ନେଇ ଏହାକୁ ତିଆରି କର l ଭିତର ଜେଲକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ଜେଲକୁ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ 20 ରୁ 40 ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ l ଏହା ପରେ ଧୋଇ ଦିଅ l ଆପଣ ଆଲୋ ଭେରା ସହିତ ମିଶ୍ରିତ ନଡ଼ିଆ ତେଲ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇ ପାରିବେ l

strechhh

ଆଳୁରୁ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କ ହଟାନ୍ତୁ ଆଳୁ ଚର୍ମ ଚିହ୍ନକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ l କାରଣ, ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ବ୍ଲିଚିଂ ଏଜେଣ୍ଟ ପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ l ଆପଣ ଏକ ଆଳୁ ନେଇ ଏହାକୁ ଗ୍ରାଇଟ୍ କରନ୍ତୁ (ଏହାକୁ ଗ୍ରାଇଟ୍ କରନ୍ତୁ) l ଏହା ପରେ ଏହାକୁ ଚିପି ରସ ବାହାର କରନ୍ତୁ l ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ରସକୁ ଗ୍ରାଇଟେଡ୍ ଆଳୁ ସହିତ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ 30 ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ମାର୍କରେ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ l ଏହା ପରେ ଚର୍ମକୁ ସାଧାରଣ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ l ଏଠାରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା କୌଣସି ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶର ବିକଳ୍ପ ନୁହେଁ l

ଏହା କେବଳ ଶିକ୍ଷା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦିଆଯାଉଛି lତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ଖବର ପ୍ରତ୍ୟକଦିନ ଆଣିଥାଉ, ଅଧିକ ଖବର ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *