sani

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବେ ସନ୍ନି ଲିଓନଙ୍କର କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ |

NEWS

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ,ସନ୍ନିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ଆମେରିକାରେ ଷ୍ଟାର ଭାବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । 11 ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର କାନାଡାରୁ ଆମେରିକା ଯାଇଥିଲେ। ରୋଜଗାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସେ ଏହି ବଲିଉଡ୍ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ।ପ୍ରଥମେ ସେ ନିଜ ପରିବାରକୁ ନ ଜଣାଇ ମାଗାଜିନ ପାଇଁ ଫଟୋସୁଟ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ‘ପେଣ୍ଟହାଉସ୍ ମ୍ୟାଗେଜିନ’ର କଭର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହାର ବିଜୟ ମୂଲ୍ୟ 100,000 ଡଲାର ଥିଲା, ସେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଯୋଜନା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ।

ଯେ କୌଣସି ସାଧାରଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ପରି ସନ୍ନିଙ୍କ ପିତାମାତା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଷ୍ଟାର ହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସନ୍ନି ତାଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦୃଢ଼ ଥିଲେ। ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଷ୍ଟାର ହେବାର ଟ୍ୟାଗ୍ ମୋ ଜୀବନରୁ କେବେବି ଦୂରେଇ ଯିବ ନାହିଁ। ମୁଁ ମୋ କ୍ୟାରିୟରରେ ଯାହା କରିଛି ସେଥିପାଇଁ ମୋର କୌଣସି ଦୁଃଖ ନାହିଁ ।

ଭାରତରେ ସନ୍ନିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ 2011 ରେ ବିଗ୍ ବସ୍ ର ପଞ୍ଚମ ସିଜନରେ ୱାଇଲ୍ଡ କାର୍ଡ ପ୍ରବେଶରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମହେଶ ଭଟ୍ଟ ଅତିଥି ଭାବେ ସେଠାକୁ ଆସିଥିଲେ। ସେ ସନ୍ନିଙ୍କୁ ଦେଖି ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ସାଇନ୍ କରାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଜିସମ୍ ୨’ ବଡ଼ ହିଟ୍ ହୋଇନଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ସନ୍ନି ଆହୁରି ଅନେକ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ ।

soni

‘ଜ୍ୟାକପଟ୍’, ‘ରାଗିଣୀ ଏମ୍ଏମ୍ଏସ୍ ୨’, ‘ଏକ ପାହେଲି ଲୀଲା’, ‘କୁଚ୍ – କୁଚ୍ ଲୋଚା ହ’, ‘ମସ୍ତିଜାଡେ’ ଏବଂ ‘ୱାନ୍ ନାଇଟ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ’ ସନ୍ନିଙ୍କର କିଛି ଲୋକପ୍ରିୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସନ୍ନିଙ୍କ ଜୀବନ ଏବଂ ସଂଗ୍ରାମ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏକ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ – ‘କରଞ୍ଜିତ କର – ଦି ଅନଟୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟୋରୀ ଅଫ୍ ସନ୍ନି ଲିଓନ୍’ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି, ଯାହାକି ‘Zee5’ ରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସନ୍ନି ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ₹ 1.5 – ₹ 2.0 କୋଟି ଚାର୍ଜ କରନ୍ତି । ସନ୍ନି ଟିଭି ଶୋ ‘ସ୍ପ୍ଲିଟଭିଲ୍ଲା’ର ସପ୍ତମ ଏବଂ ଅଷ୍ଟମ ସିଜିନରେ ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରିଛନ୍ତି | ସମ୍ପ୍ରତି ସନ୍ନି ମୁମ୍ବାଇରେ ତାଙ୍କର ଫଟୋସୁଟ୍ ସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଆଗାମୀ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଛନ୍ତି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସନ୍ନିଙ୍କ ନିଟ୍ ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି 13 ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ (98 କୋଟି INR) । ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ରୋଜଗାର ବ୍ରାଣ୍ଡ, ଷ୍ଟେଜ୍ ସୋ ଏବଂ ତାଙ୍କର ମେକ୍ ଇନ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ ରୁ ଆସିଥାଏ । ସନ୍ନିଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ରୋଜଗାର ₹ 12 କୋଟିରୁ ଅଧିକ । ଏଞ୍ଜେଲ୍ସରେ ସନି ଲିଓନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଡାନିଏଲଙ୍କର 19 କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ଏକ ବଙ୍ଗଳା ଅଛି । ସନ୍ନି ଏବଂ ଡାନିଏଲ ପ୍ରାୟତ ଡାନିଏଲଙ୍କ ପିତାମାତା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଏଠାରେ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରନ୍ତି ।

soniii

ସନ୍ନି2011 ରେ ଡାନିଏଲ୍ ୱେବରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ସେମାନେ ମିଳିତ ଭାବରେ 2017 ମସିହାରେ ଏକ ଝିଅ ଜନ୍ମ କଲେ, ଯାହାର ନାମ ସେମାନେ ନିଶା ରଖିଥିଲେ ।ଏହା ପରେ, ସେମାନେ 2018 ରେ ଦୁଇଟି ଯାଆଁଳା ପୁତ୍ର ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସନ୍ନିଙ୍କ ପିତାମାତା ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ମରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଡାନିଏଲଙ୍କ ପିତାମାତା ଲସ ଏଞ୍ଜେଲସରେ ରୁହନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ସନ୍ନି ଏବଂ ଡାନିଏଲ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଯାଆନ୍ତି ।

ସନ୍ନି ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ । ସମାଜରେ ତାଙ୍କର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ତାଙ୍କ ବଲିଉଡ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିପରୀତ ଅଟେ । କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ଅନେକ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି । ସେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଭଲ ଚିତ୍ରକାର । କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଚିତ୍ର ବିକ୍ରୟ କରି ସେ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। କର୍କଟ ବ୍ୟତୀତ, ସେ ପଶୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଦୟା କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ କରନ୍ତି ।

ପେଟା ଦ୍ୱାରା ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି । ପଶୁମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ, ଉପଯୁକ୍ତ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସେ ଅନେକ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଏବଂ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛନ୍ତି ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଗରିବ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା, ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବା ଭଳି ଅନେକ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ଖବର ପ୍ରତ୍ୟକଦିନ ଆଣିଥାଉ, ଅଧିକ ଖବର ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *