kamala

କମଳା ଚୋପାର ଏହି ଉପକାରୀ ଗୁଣ ୯୯% ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଶୀଘ୍ର ଦେଖନ୍ତୁ |

HEALTH

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, କମଳାର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବ୍ୟବହାର: କମଳା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ । ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ପ୍ରାୟତ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଆସିଥାଏ । କିନ୍ତୁ କମଳା ଖାଇବା ପରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏହାର ଚୋପା ଫିଙ୍ଗନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ଏହାର ଚୋପା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଭାବୁଥିବେ ଯେ କମଳା ଚୋପାକୁ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ?

orrange

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କମଳାର ଚୋପା କିପରି ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଘରୋଇ କାମ ପାଇଁ, ଆପଣ କମଳାର ସେଲରୁ ଏକ କ୍ଲିନର୍ ତିଆରି କରିପାରିବେ । ଏହି କ୍ଲିନର୍ ବହୁତ ସ୍ୱାଭାବିକ ଯାହାର କୌଣସି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଏକ ଲିଟର ପାଣି ଫୁଟାନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଏହି ପାଣିରେ କମଳା ଚୋପା ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପାଞ୍ଚ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ପାଣି ଫୁଟିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ ଏହି ଜଳକୁ ଥଣ୍ଡା ହେବାକୁ ରଖନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଚୋପାକୁ ଚିପି ପାଣି ଫିଲ୍ଟର୍ କରି ଏକ ଅଲଗା ପାତ୍ରରେ ରଖନ୍ତୁ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ଏକ ଚାମଚ ବେକିଂ ସୋଡା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ନିମ୍ ତେଲ ମିଶାନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଏହାକୁ ଏକ ସ୍ପ୍ରେ ବୋତଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ରଖନ୍ତୁ । ବାଥରୁମ, ରୋଷେଇ ଘର ଏବଂ ବାସନକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏହା ସହିତ, ହାଣ୍ଡିରୁ ଆସୁଥିବା ଗନ୍ଧକୁ ରଖିବା ପାଇଁ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦକୁ କୀଟନାଶକଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ।

ଚର୍ମ ପାଇଁ ଚର୍ମ ପାଇଁ ଆପଣ କମଳା ଚୋପା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଗୋଟିଏ ଲିଟର ପାଣି ଫୁଟୁଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ, କମଳା ଚୋପାକୁ ଏହି ପାଣିରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଆଉ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଫୁଟାନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଏହି ଜଳକୁ ଥଣ୍ଡା ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଏହା ଥଣ୍ଡା ହୋଇଯାଏ, ଚୋପାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଚିପି ଦିଅନ୍ତୁ ।

orranhe

ତା’ପରେ ଏହି ଜଳକୁ ଫିଲ୍ଟର୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ଏହି ଜଳକୁ ନିଜ ସ୍ନାନ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ପାରିବେ । ଆପଣ ଏହାକୁ ସୂତା ବଲ ସାହାଯ୍ୟରେ ନିଜ ଚର୍ମରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ । ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଚର୍ମରୁ ଦାଗ ଏବଂ ଦାଗ ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯିବା ସହିତ ଆପଣ ନିଜକୁ ସତେଜ ଅନୁଭବ କରିବେ । (ବିଦ୍ର: ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଏବଂ ସୂଚନା ସାଧାରଣ ଅନୁମାନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ।

ଦୟାକରି ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ ।ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ଖବର ପ୍ରତ୍ୟକଦିନ ଆଣିଥାଉ, ଅଧିକ ଖବର ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ। ଧନ୍ୟବାଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *