ଧଳା କେଶର ଚିକିତ୍ସା ଏହି 6 ଟି ଉପଚାର ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ, ଆପଣ ଧଳା କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ।

NEWS

ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଦେଶୀ ଘିର ବ୍ୟବହାର କେଶକୁ କଳା କରିପାରେ। ଯଦି ତୁମେ କେଶରେ ଦେଶୀ ଘି ଲଗାଇ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମାଲିସ୍ କର, ତେବେ ତୁମେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଆପଣ ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଥର ଦେଶୀ ଘି ସହିତ କେଶ ମାଲିସ୍ କରିବା ଜରୁରୀ। ଦେଶୀ ଘି ସୁସ୍ଥ କେଶ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଗାଜର ଆପଣଙ୍କ କେଶକୁ କଳା କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ପ୍ରତିଦିନ 250 ଗ୍ରାମ ଗାଜର ରସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଏହାକୁ ଖାଆନ୍ତୁ।

ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ଧଳା କେଶ କଳା ହୋଇଯିବ। ବାସ୍ତବରେ, ନଡିଆ ତେଲ କେଶ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହା ସହିତ, ଧଳା କେଶର କଳା ହେବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ। ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ, ତୁମ ତ୍ୱଚାକୁ ନଡିଆ ତେଲରେ ମାଲିସ୍ କରିବା ଜରୁରୀ। ଧଳା କେଶକୁ ପୁନର୍ବାର କଳା କରିବା ପାଇଁ କଳା ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

oil

ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଥର କିମ୍ବା ତିନିଥର ଏକ ଚାମଚ କଳା ତେଲ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ। ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ଆଲୋ ଭେରା ଆମ ଚେହେରା ତଥା ପେଟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ। କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଆଲୋ ଭେରା ଜେଲ୍ ଆମର ଧଳା କେଶକୁ ଅନ୍ଧକାର କରିବା ପାଇଁ ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଅଟେ।

ଆଲୋ ଭେରା ଜେଲରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ମିଶାଇ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ ଆପଣଙ୍କ କେଶରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଯଦି ଆପଣ ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଏହା କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଧଳା କେଶ କଳା ହୋଇଯିବ।ପ୍ରାଚୀନ କାଳରେ, ଗୋଲମରିଚ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଆମଲା ଆପଣଙ୍କ କେଶକୁ ଅନ୍ଧକାର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ।

alovera

ପ୍ରତିଦିନ 5-6 ଗୋଲମରିଚ ରସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ପିଅନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ କେଶ କଳା ହୋଇଯାଏ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ ଅତି କମରେ ଥରେ ଆମଲା ତେଲ ସହିତ କେଶକୁ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଶୀଘ୍ର ତୁମର ଧଳା କେଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *