bastu

ଜଳ କରିବ ଆପଣଙ୍କୁ ଧନୀ ଯଦି ତୁମେ ସୁଖ ଏବଂ ଧନ ଚାହୁଁଛ ଏମିତି ତ୍ରୁଟି ଘଟିବାକୁ ଦିଅ ନାହିଁ।

NEWS

ଜଳ ବିନା ଜୀବନ କଳ୍ପନା କରିବା ଅସମ୍ଭବ। ଏହି କାରଣରୁ ଜଳ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବା ଏବଂ ଜଳ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସ୍ଥାନ ବାଛିବାବେଳେ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବାକୁ ହେବ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ଘରେ ଜଳ ସ୍ଥାନ ସହ ଜଡିତ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଏ ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ପାଣି ପରି ପ୍ରବାହିତ ହୁଏ ଏବଂ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଚାଲିଯାଆନ୍ତି।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଜଳ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭସ୍ତୁ ନିୟମ, ଯାହା ଅନୁସରଣ କରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଧନୀ ହୁଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ରୋଷେଇ ଘରର ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ କୋଣରେ ସର୍ବଦା ପାନୀୟ ଜଳର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବା ଉଚିତ୍।ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଗ୍ଲାସରେ ଯେତିକି ପାଣି ପିଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେତିକି ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ ପାନୀୟ ଜଳକୁ କେବେ ବି ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁକୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ଗ୍ଲାସରେ ପାଣି ଛାଡିବା ଏକ ପ୍ରକାର ତ୍ରୁଟି।

water

ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ପାଇପରୁ କିମ୍ବା ଘରର କୌଣସି ଟ୍ୟାପରୁ ପାଣି ଲିକ୍ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବାସ୍ତୁରେ ଏହା ଜଳ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଏକ ଗୁରୁତର ତ୍ରୁଟି ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଶୀଘ୍ର ହଟାଯିବା ଉଚିତ୍, ନଚେତ୍ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଧୋଇବା ଘରକୁ ଓଦା ଛାଡିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବ୍ୟବହାର ପରେ, ଏହାକୁ ଶୁଖିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ସେଠାରେ ଏକ ସ୍ପାଇଡରର ୱେବ୍ ଫର୍ମକୁ କେବେବି ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଘର ମଝିରେ କେବେବି ପାଣି ଟାଙ୍କି କିମ୍ବା କୂଅ ଇତ୍ୟାଦି ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଜଳ ସହିତ ଜଡିତ ଏହିପରି ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରେ। ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଅଣ୍ଡରଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ୱାଟର ଟ୍ୟାଙ୍କ କିମ୍ବା ହ୍ୟାଣ୍ଡ ପମ୍ପ ଘରେ ଲଗାଯିବ, ତେବେ ଏହା ସର୍ବଦା ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରହିବା ଉଚିତ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ପାଇପରୁ ବାହାରୁଥିବା ବର୍ଷା ଜଳର ପ୍ରବାହ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଆଡକୁ ରହିବା ଉଚିତ।

well

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରର କାନ୍ଥ ନିକଟରେ କୌଣସି ଡ୍ରେନ୍ କିମ୍ବା ନଦୀ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ପବିତ୍ର ନଦୀର ପବିତ୍ର ଜଳକୁ ଗଙ୍ଗା ଜଳ କିମ୍ବା ସମୁଦ୍ର ଇତ୍ୟାଦି ପୂଜା ଘରେ ରଖନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଗଙ୍ଗାଜଳକୁ ପୂଜା କକ୍ଷରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଛିଞ୍ଚିବା ଉଚିତ୍ ଏହା ସହିତ ଘରେ ଶୁଭ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ରହିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *