money plant

ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସଙ୍କଟ ଥିଲେ ଏହି ଦିଗରେ ଲଗାନ୍ତୁ ମନିପ୍ଲାଣ୍ଟ।

NEWS

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଅନେକ ଉଦ୍ଭିଦ ଅଛି, ଯଦି ଘରର ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଲଗାଯାଏ, ତେବେ ଘରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ଼ ରୁହେ।ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଘରକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ପ୍ରାୟତ ନିଜ ଘରେ ଚାରା ରୋପଣ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେମାନେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ରୋପଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଘରକୁ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ସହିତ ଘରେ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ ।

ସେଠାରେ ଅନେକ ଉଦ୍ଭିଦ ଅଛି, ଯଦି ଘରର ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ଲଗାଯାଏ, ତେବେ ଘରର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିଥାଏ। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଅର୍ଥ ପ୍ଲାଣ୍ଟରୁ ଯେହେତୁ ଏହାର ନାମ ସୂଚିତ କରେ, ଲୋକମାନେ ନିଜ ଘରେ ଟଙ୍କା ଅଭାବକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ପ୍ରାୟତ ପ୍ରୟୋଗ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ସମୟରେ କିଛି ନିୟମ ଧ୍ୟାନରେ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପାଇଁ ନିୟମ ଜାଣିବା।

money plant 1

ପଥମେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରର ଅଗ୍ନି ଦିଗରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ଏକ ଶୁଭ ଦିଗ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହାକୁ ଏହି ଦିଗରେ ପ୍ରୟୋଗ କରି ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆସେ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ହୁଏ।ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସବୁବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍। ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗ ହେଉଛି ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ଦିଗ।

ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଭାଗ୍ୟର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହାକୁ ଘରର ଏହି କୋଣରେ ରଖିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଥାଏ। ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଏକ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଯଦି ଏହାକୁ ଏହି ଦିଗରେ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଦିଗଟି ଦେବଗୁରୁ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିନିଧିତ୍ ହୋଇଛି। ଶୁକ୍ର ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ପରସ୍ପରର ବିପରୀତ, ତେଣୁ ଏହାକୁ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ।

money plant 2

ଘରର ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖିବା ମାନସିକ ଚାପ ଦେଇପାରେ, ତେଣୁ ଏହି ଦିଗରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ। ସେହି ସମୟରେ, ଏହା ମଧ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ ଟଙ୍କା ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ଠିକ୍ ନୁହେଁ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଦ୍ରାକ୍ଷାଲତା ଭୂମି ସ୍ପର୍ଶ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ତେବେ ଏହା ଏକ ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ। ଭୂମି ଛୁଇଁଥିବା ପତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ ତେଣୁ ଏହାର ଦ୍ରାକ୍ଷାଲତା ଉପରକୁ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *