makeup

ଏହିପରି ତୁମର ଗୋଲାପ ପରି ଗାଲ ରହିବ ଏବଂ ସୋନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କେମିତି ହେବ ଜାଣନ୍ତୁ।

FACT

ଗାଲ ଚେହେରାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶ। ଯଦି ଗାଲ ଗୋଲାପୀ, ତେବେ କଣ କହିବାର ଅଛି। ଆଜିକାଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅ ଗୋଲାପୀ ଗାଲ ପାଇଁ ନୂଆ ଜିନିଷ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, ତଥାପି ଗାଲ ଗୋଲାପୀ ହେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି। ମୁହଁରେ କୌଣସି ଆକର୍ଷଣ ନଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଏକ ଗାଲୀ ଗାଲ ଥାଏ। ଦର୍ଶକ ପ୍ରଭାବିତ କିମ୍ବା ଆକର୍ଷିତ ନୁହଁନ୍ତି। ଗାଲ କେବଳ ଚେହେରା ନୁହେଁ ସମଗ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱକୁ ଆଲୋକିତ କରିବା ପାଇଁ କାମ କରେ। ତୁମର ଗାଲ ଗୋଲାପୀ, ଚିକ୍କଣ ଏବଂ ଚକଚକିଆ ନୁହେଁ।

ତେଣୁ ତୁମେ ସୁନ୍ଦର ନୁହଁ। ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଗାଲକୁ ଗରମ ଦେଖାଇ ବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଘରୋଇ ଟିପ୍ସ କହିବା, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଚେଷ୍ଟା କରି ଗୋଲାପୀ ଗାଲ ପାଇପାରିବେ। ଗୋଲାପ ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ: ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ମୁହଁ ଧୋଇ ମୁହଁକୁ ସଫା କରିବା ପରେ, SPF ସହିତ ଏକ ମଶ୍ଚରାଇଜର ଲଗାନ୍ତୁ।

rosee

ଚେହେରାକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଗୋଲାପ ଜଳ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଏହା ସତେଜତା ଦେବ କାକୁଡି ରସ କିମ୍ବା ନଡ଼ିଆ ପାଣି ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ କୁଣ୍ଡେଇଗୁଡ଼ିକ ଗାଲର ସବୁଠାରୁ ବଡ ସମସ୍ୟା କୁଣ୍ଡେଇଗୁଡ଼ିକ ଗାଲର ସୋନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚମକକୁ ଚୋରି କରେ। କ୍ଷୀରର ତାଜା କ୍ରିମରେ ମଇଦା ମିଶାଇ ରାତିରେ ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ।

କିଛି ସମୟ ଘର କାମ କରିବା ପରେ, ଓଦା ହାତରେ ମୁହଁକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଘଷନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ମୂଷା ତନ୍ତୁ ଖସିଯାଏ। ଏହିପରି କୁଞ୍ଚିକୁ ହଟାଯିବ ମୁହଁ ଧୋଇବା ପରେ ପାଟିରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣି ଭରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆଖିରେ ଥଣ୍ଡା ପାଣି ଛିଞ୍ଚନ୍ତୁ ଏବଂ ମୁହଁ ପୋଛି ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହି ପ୍ରତିକାର ସହିତ ଗାଲରେ ଏବଂ ଆଖିର ଚାରିପାଖରେ କୁଞ୍ଚନତା ମଧ୍ୟ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ଫ୍ରେକ୍ଲେସ୍ ଦୂର ହୋଇଯାଏ।

wash

ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଖାଆନ୍ତୁ: ଗାଜର ଏବଂ ଆପଲର ଗ୍ରେଡ୍ କଟା ମିଶ୍ରଣ କରି ଏହାକୁ ଖାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଗାଲର ଚର୍ମ ସ୍ପଷ୍ଟ ଏବଂ ଗୋଲାପୀ ହୋଇଯାଏ। କ୍ଷୀର ସହିତ ଗାଲକୁ ସଫା କରନ୍ତୁ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କପାରେ କଞ୍ଚା କ୍ଷୀର ନେଇ ଗାଲକୁ ସଫା କରନ୍ତୁ। ଏହା ରଙ୍ଗକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିଥାଏ ଏବଂ ଗାଲର ଚମକକୁ ବଢ଼ାଇଥାଏ। ଚର୍ମର ଶୁଷ୍କତା ଦୂର ହେବ ଚର୍ମରେ ଲେମ୍ବୁ ରସ ଲଗାଇଲେ ଶୁଷ୍କତା ଏବଂ ଧଳାତା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଶୁଖିଲା ଚର୍ମରେ ଗ୍ଲାଇସେରିନ୍ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯିବା ଜରୁରୀ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *