lemon

ଲେମ୍ବୁ ଦ୍ଵାରା ଦୂର କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା।

HEALTH

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏହିପରି ଅନେକ ଜିନିଷ କୁହାଯାଇଛି, ଯାହା ଖାଦ୍ୟ ସହିତ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ତନ୍ତ-ମନ୍ତ୍ର ଉପଚାରରେ ମଧ୍ୟ ଉପଯୋଗୀ। ଏହିପରି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ହେଉଛି ଲେମ୍ବୁ। ଯଦି ଆମେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ଲେମ୍ବୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି କେବଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନୁହେଁ, ଲେମ୍ବୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛି। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଆପଣ ଲେମ୍ବୁ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ।

ଲେମ୍ବୁ କେବଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ, ବରଂ ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିବାର କ୍ଷମତା ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଆପଣ ଲେମ୍ବୁ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଲେମ୍ବୁ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ବିଶେଷ ଉପଚାର ବିଷୟରେ କହୁଛୁ। ପ୍ରତିକାର 1 ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ କାମ କରୁନାହିଁ, ତେବେ ଶନିବାର ଦିନ ଲେମ୍ବୁର ଏହି ପ୍ରତିକାର ଆପଣଙ୍କୁ ଆରାମ ଦେଇପାରେ।

lembu

ଏଥିପାଇଁ ଲେମ୍ବୁକୁ ଖଣ୍ଡରେ କାଟି ଛକ ରାସ୍ତାରେ ଯାଇ ଲେମ୍ବୁ ଖଣ୍ଡକୁ ଚାରି ଦିଗରେ ପକାନ୍ତୁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦୋକାନ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ସ୍ଥାନର ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ। ପ୍ରତିକାର 2 ଯଦି ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଲେମ୍ବୁ ଏବଂ 4 ଟି ଲବଙ୍ଗ ରଖନ୍ତୁ।

ଏହା ପରେ, ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସମସ୍ତ ଚାରିଟି ଲବଙ୍ଗକୁ ଲେମ୍ବୁରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ତା’ପରେ ହନୁମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବସି ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ, ହନୁମାନଙ୍କୁ ସଫଳତା ପାଇବାକୁ ଏବଂ ଲେମ୍ବୁ ନେଇ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତାର ସମ୍ଭାବନା ବଢାଇବ। ପ୍ରତିକାର 3 ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଗୋଟିଏ ଲେମ୍ବୁକୁ ଛୁଞ୍ଚିରେ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ରୋଗୀର ମୁଣ୍ଡରେ ଥରେ ଆଘାତ କରି ଛକ ନିକଟରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍।

lemon

ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ଅସୁସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତି ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇପାରିବ ଏବଂ ତାଙ୍କର ଗ୍ରହର ତ୍ରୁଟି ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇପାରେ। ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେତେ ବେଳେ ତୁମେ ଲେମ୍ବୁର କୌଶଳ କର, ତାହା ପରେ କେବେ ପଛକୁ ଦେଖ ନାହିଁ ସିଧା ତୁମ ଘରକୁ ଆସ। ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ହାତ, ପାଦ ଏବଂ ପାଟି ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ, କେବଳ ସେତେ ବେଳେ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ। ଯେତେ ବେଳେ ଆପଣ ରାସ୍ତାର ଛକ ନିକଟରେ ଲେମ୍ବୁ କିମ୍ବା ଚିଲି ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିବେ, ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପାଦ ଏହା ଉପରେ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *