health

ଏହି ଔଷଧ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ଜାଣନ୍ତୁ ସଂଫୁର୍ଣ ରହସ୍ୟ।

NEWS

ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲିକୋରାଇସ୍ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ। ତେଣୁ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବା ଉଚିତ। ଲିକୋରାଇସ୍ ହେଉଛି ଏକ ଔଷଧ ଯାହା ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇପାରେ। ଗ୍ଲାଇକ୍ରାଇରିଜିକ୍ ଏସିଡ୍ ର ଉପସ୍ଥିତି ହେତୁ ଏହା ଚିନି ଅପେକ୍ଷା 50 ଗୁଣ ମିଠା ଲାଗେ। ଏହା ପେଟ ରୋଗ ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟା ଏବଂ ସ୍ତନ ରୋଗକୁ ଭଲ କରିଥାଏ ଏହାର ଲାଭ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଗଳା ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଛି, କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ମଦ ଖାଉଛନ୍ତି, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଭଲ ରଖିବ। ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ବହୁତ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ ଆଜମା ସମସ୍ୟା ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଲିକୋରାଇସ୍ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ଏହା ଶ୍ୱାସକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ କାଶରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ।

likorice

ଯଦି ତୁମେ ଗୁହାଳ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଜୀବାଣୁ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛ, ତେବେ ମଦ ବ୍ୟବହାର କର, ଏହା ତୁମର ଦାନ୍ତକୁ ଭଲ ରଖିବ। ଏହାର ମୂଳ ପାଉଡର ଭଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେବା ଉଚିତ୍। ଯଦି ଆପଣ ଅଲସର ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ମଦ୍ୟପାନ ଖାଆନ୍ତୁ।

likorice 1

ଏହା ପେଟର ଅଲସରକୁ ଭଲ କରିବ। ମଦ୍ୟପାନର ପାଉଡର ଅଦୃଶ୍ୟତା ଏବଂ ଅଲସରର ଅମ୍ଳତା ଉପରେ ଉପକାରୀ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏହା ସହିତ ଅଲସର କ୍ଷତ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଭଲ ହୋଇଯାଏ।

କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଏବଂ ହୃଦଘାତ ଭଳି ସମସ୍ୟାର ଚିକିତ୍ସା କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବାରମ୍ବାର ହାଇକପ୍ ଅଛି, ତେବେ ପାଣି ସହିତ 5 ଗ୍ରାମ ପାଉଡର ଖାଇବା ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *