ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ।

NEWS

ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ କୌଣସି ପିତାମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସଫଳତା ସେମାନଙ୍କର ଯୋଗ୍ୟ ସନ୍ତାନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଯଦି ପିଲାଟି ଯୋଗ୍ୟ ହେବାକୁ ହୁଏ, ତେବେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିପୋଷଣ କରିବା ସମୟରେ କିଛି ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍।

ଚାନକିଅଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଶିକ୍ଷାର ମହତ୍ତ୍ୱ ହିଁ ଯେତେବେଳେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କର ରୀତିନୀତି ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜ୍ଞାନ ନ ଥାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ଏକ ଶିଶୁଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଥାଏ, ପିଲାଟି ତା’ର ପିତାମାତା ଏବଂ ପରିବାରଠାରୁ ଯାହା ପାଇଥାଏ,

chanayaya

ତାହା କରେ କଳା ବୟସରୁ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ମୂଲ୍ୟବୋଧ କର। ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଦେଖି ପିଲାଙ୍କଠାରେ ଅନେକ ଅଭ୍ୟାସ ବିକଶିତ ହୁଏ, ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଭଲ ଅଭ୍ୟାସ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ, ଜଣେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅଭ୍ୟାସ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍,

ତାପରେ ପିତାମାତାମାନେ ଭଲ ଅଭ୍ୟାସ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି, ଆପଣ କୁହନ୍ତି, ଏହା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ। ପିଲାମାନେ ପତିତ ମାଟି ପରି ବିବେଚନା କରାଯାଏ,

boyee

ସେମାନଙ୍କର ନରମ ମନ ଉପରେ ସବୁକିଛିର ପ୍ରଭାବ ଅତି ଶୀଘ୍ର, ସେହିପରି ଭାବରେ, ଘରର ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରଖାଯିବା ଉଚିତ କାରଣ ଘରର ପରିବେଶ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅତି ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *