gate

ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ପରିବାର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ।

NEWS

ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛୋଟ ଜିନିଷ ଆମ ଜୀବନରେ ଭଲ ବା ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିବା ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବାବେଳେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଘରକୁ ଆସିବା ପରେ ନକାରାତ୍ମକତା ବିସ୍ତାର କରିଥାଏ। ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ,

ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ କେଉଁ ଜିନିଷ ରଖାଯିବ କି ନାହିଁ ସେଥିପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ପରିବାର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହେବ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ କଣ, ଘରର ପ୍ରବେଶ ପଥରେ କଣ ରଖିବା ଉଚିତ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ,

gate 1

ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ବାହାରେ ଯାହା ରଖାଯାଏ ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଶକ୍ତି କେବଳ ଘରର ମୁଖ୍ୟ କବାଟ ଏବଂ ଝରକା ଦେଇ ଘର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରେ ଏବଂ ଯଦି ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ବାଧା ଆସେ ତେବେ ଶକ୍ତି ନକାରାତ୍ମକ ହୋଇପାରେ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହା ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଘରୁ କେବଳ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆସିବା ଉଚିତ।ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘର ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଗଛ, ସ୍ତମ୍ଭ କିମ୍ବା କୌଣସି ଗର୍ତ୍ତ ଅଛି, ତେବେ ଏହା ଏକ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଚିହ୍ନ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ମାନସିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇପାରେ। ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ, ପ୍ରତିଦିନ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ଏକ ସ୍ୱସ୍ତିକା ଚିହ୍ନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ଘର ବାହାରେ ଥିବା ଗର୍ତ୍ତ ପୂରଣ କରନ୍ତୁ।

gate 2

ଅନେକ ଥର ଆମେ ଘରର ସାଜସଜ୍ଜା ପାଇଁ ଘର ବାହାରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ଦ୍ରାକ୍ଷାଲତା ଲଗାଇଥାଉ, ଯାହା ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଆଦୌ ଭଲ ନୁହେଁ। ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ଏକ ସ୍ଫଟିକ୍ ବଲ୍ ରଖନ୍ତୁ କିମ୍ବା ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ନାଲି ରିବନ୍ ବାନ୍ଧନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ଵରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବ ନାହିଁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *