ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାଇ ତିଆରି କରନ୍ତୁ ଘର ଆସିବ ନାହିଁ କିଛି ସଙ୍କଟ।

NEWS

ଯଦି ଆପଣ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବା ସମୟରେ ବାସ୍ତୁର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଜୀବନର ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବେ। ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଭାଗରେ ସିଡ଼ି ସବୁବେଳେ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବା ଉଚିତ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଘରେ ଟଙ୍କା ଆସିବା ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚାଲିଥାଏ। ଘରର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଭାଗରେ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଏକ ଝରଣା ରଖିବା ସମୃଦ୍ଧିର କାରଣ ଅଟେ। ଏହି ଦିଗରେ ଛାତ ଉପରେ ଏକ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଲଗାଇବା ଭଲ। ଯଦି ତୁଳସୀ ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଭାଗରେ ଲଗାଯାଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ସେଠାରୁ ହଟାଇବା ଉଚିତ୍, କାରଣ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗଟି ୟାମା ଏବଂ ତୁଲସୀକୁ ଏହି ଦିଗରେ ପ୍ରୟୋଗ କରି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ।

ଦକ୍ଷିଣ ଭାଗକୁ ସର୍ବଦା ଘରର ଉତ୍ତର ଭାଗଠାରୁ ଅଧିକ ରଖିବା ଉଚିତ। ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଭାଗ ଉତ୍ତର ଭାଗ ଅପେକ୍ଷା ଯେତେ ଅଧିକ, ସେଠାରେ ଅଧିକ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିବ। ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାଦୁଅ, ଗର୍ତ୍ତ କିମ୍ବା ମଇଳା ପାଣି ଘରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ କେବେବି ପ୍ରବାହିତ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏହା ଘରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଆଣିଥାଏ। ଯିଏ ଧନ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରେ, ସେ କେବେବି ଖାଲି ହାତରେ ଦେଶୀ ଘିକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ସାତ ମୁଖୀ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ରୂପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

ଏହାକୁ ପିନ୍ଧି ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂର ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ରୁଦ୍ରକଳା ପିନ୍ଧୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମାଂସ ଏବଂ ମଦଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଉଚିତ୍। ଘରେ ଜଳ ପ୍ରବାହ ସର୍ବଦା ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ, ଏହା ଧନ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ। ଘରର ଡ୍ରଇଂ ରୁମରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଜିନିଷ କିମ୍ବା ପୁରୁଣା ଜିନିଷ କେବେବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହା ସମୃଦ୍ଧିକୁ ବାଧା ଦେଇଥାଏ। ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ଘରର ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଏହା ଘରେ ଅଶାନ୍ତି ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଆଣିଥାଏ। ଘରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ଭିତରେ ଦକ୍ଷିଣ କାନ୍ଥ ନିକଟରେ ଏକ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇବା ଭଲ।

ପ୍ଲଟ୍ ତ୍ରିକୋଣୀୟ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।ଜିନିଷଗୁଡିକ ଏଠାରେ  ଏବଂ ଘରେ କେବେ ବି ଛିନ୍ନଛତ୍ର ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ତୁମେ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ମାତ୍ରେ ସିଧା ସିଡ଼ି ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କିମ୍ବା ଭିତରର ସିଧା ରାସ୍ତା ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଘରର ସିଧା ଲାଇନରେ ତିନୋଟି କବାଟ ରହିବା ମଧ୍ୟ କ୍ଷତିକାରକ। ଘର ପାଇଁ ଏକ ତ୍ରିକୋଣୀୟ ପ୍ଲଟ୍ କେବେବି ଚୟନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ରୋଗ ଏବଂ ରୋଗ ସବୁବେଳେ ଏହିପରି ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ଜଡିତ ଥାଏ ଏବଂ କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟେ। ଭଙ୍ଗା ବାସନ, ଭଙ୍ଗା ଶଯ୍ୟା କିମ୍ବା ଖଟ ଘରେ କେବେବି ରଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ,

homee

କାରଣ ଏହା ଘରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର କାରଣ ହୋଇଥାଏ। ଯେଉଁମାନେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ କେବେ କାନର ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏହା ଶାସ୍ତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି। ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଏକ ପର୍ବତର ଚିତ୍ର ରଖିବା ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ। ବନ୍ଦ ରାସ୍ତାର ଶେଷ ଘରେ ଯେଉଁଠାରେ ରାସ୍ତା ଶେଷ ହୁଏ ସେଠାରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଦୀପ, ଶଯ୍ୟା କିମ୍ବା କ୍ୟାଥେ ଗଛର ଛାଇରେ କେବେବି ବସିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଏହା ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଆଣିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *