m plant

ଏହି ପ୍ରକାରର ଟଙ୍କା ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି କି ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ନହେଲେ ସର୍ବନାଶ।

NEWS

ଅନେକ ଲୋକ ଘରେ ଟଙ୍କା ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାନ୍ତି, ଏହା ଦେଖିବା ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଏ ଏବଂ ଏହାକୁ ଘରେ ଲଗାଇବା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ କିପରି ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନେକ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡେ।

ଘରେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଘର ମେନ୍ କାଇସା ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲାଗାନା ଚାହି ଲଗାଯିବା ଉଚିତ କିମ୍ବା କେଉଁ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ତାହା ଅନେକେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ କି ଆପଣ ଘରେ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍। ଏହି ପ୍ରକାର ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇଲେ ଆପଣ କେବଳ ଉପକୃତ ହେବେ।

money plant 1

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ। ଘରର ଏହି ଦିଗରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖନ୍ତୁ- ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ସର୍ବଦା ଦକ୍ଷିଣ-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ଏହି ଦିଗରେ ଏକ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏହା ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଆଣିଥାଏ।

ଏହି ଦିଗରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ କେବେବି ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣ ବହୁତ ଟଙ୍କା ହରାଇ ପାରିବେ। ଏହି ଦିଗ ବୃହସ୍ପତି ସହିତ ଜଡିତ ଏବଂ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଭୂତମାନଙ୍କର ଗୁରୁ ଶୁକ୍ରଙ୍କର ଅଟେ। ଉଭୟ ପରସ୍ପରର ଶତ୍ରୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଆସିଥାଏ।

money plant 2

ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ ଏପରି ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟକୁ କେବେବି ବାହାରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏହାକୁ ସର୍ବଦା ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଲୁଚାଇ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଯେପରି କେହି ଏହାକୁ ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ଖରାପ ହେତୁ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଶୁଖିଯାଏ। ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ପତ୍ରକୁ ଏହିପରି ରଖନ୍ତୁ ଯଦି ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଶୁଖିଯାଉଛି ତେବେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ହଟାଇବା ଉଚିତ୍ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହାର ପତ୍ର ଫ୍ରିଜ୍ ହୋଇନଥାଏ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି କରିଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *