success

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳିଯିବ।

NEWS

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଷ୍ୟ ଗୁରୁଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ବ୍ରହ୍ମସ୍ପତି ଅର୍ଥାତ୍ ଭଗବାନଙ୍କ ଗୁରୁ ବ୍ରହ୍ମସ୍ପତି ଏବଂ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି। ଯାହାର ରାଶିରେ ଗୁରୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରନ୍ତି, ସେ ବିନା ପ୍ରଶ୍ନରେ ସବୁକିଛି ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ସମାନ ଭାବରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଷ୍ୟ ଗୁରୁ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ କିପରି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବେ ଏବଂ ଧନ, ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ କିପରି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ।

ଗୁରୁଙ୍କର ପ୍ରକୃତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ନରମ ଏବଂ ଭଦ୍ର ଏବଂ ଗୁରୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଷ୍ୟ ଆଗକୁ ବଢ଼ନ୍ତୁ। ତେଣୁ ଯଦି ତୁମେ ମଧ୍ୟ ତୁମର ଗୁରୁଙ୍କ କୃପା ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ବୃହସ୍ପତି ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଜୀବନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଭାଗ୍ୟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ତାଲା ଖୋଲିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ କଣ କରିବା ଉଚିତ୍।

puja 1

 

ଗୁରୁଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ କାରଣ ଗୁରୁବାର ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ଯଦି ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ କଦଳୀ ସହିତ ଏକ କଦଳୀ ତିଆରି କରାଯାଇ ବନ୍ଧା ହୁଏ, ତେବେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏହା ଦ୍ୱାରା ବନ୍ଧା ହୋଇ ଗୁରୁଙ୍କର ଏକ ବନ୍ଧନ ଅଛି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଗୁରୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ପୋଷାକ କିମ୍ବା କୌଣସି ସାମଗ୍ରୀର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ।

ବିନା ପ୍ରଶ୍ନରେ ତୁମେ ସବୁକିଛି ପାଇବ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଯିବ। ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ଗଣ୍ଠି ସହିତ ଏକ କଦଳୀ ରଙ୍ଗର ଫୁଲ ବାନ୍ଧି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବନ୍ଧା ହୋଇ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ ସେ ପୁରା ଘରକୁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଧନ ଭରିଦିଏ ଏବଂ ଦିନରାତି ଚାରିଗୁଣ ଅଗ୍ରଗତି କରେ। ଗୁରୁବାର ଦିନ କଦଳୀ ମୂଳକୁ ଏକ ଚାମଚ ହଳଦିଆ କଦଳୀ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଏହାକୁ କଦଳୀ ମୂଳକୁ ଦିଅନ୍ତୁ।

laxmi1

ଏଥିରୁ ଆପଣ ଯେ କୌଣସି କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇବେ, ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଯାହା ହେଉ, ସମସ୍ତେ ତିନି କିମ୍ବା ପାଞ୍ଚ ଗୁରୁବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରି ପୂରଣ ହୁଅନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରଭୁ ବିଷ୍ଣୁ ତୁମର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମସ୍ପତି ତୁମର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ଦେବଙ୍କୁ ହଳଦିଆ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ। କାରଣ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଏହି ଦୁଇଟି ଶକ୍ତି ଏହି ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ଆଡକୁ ଟାଣାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *