ଯଦି ବିବାହ ହଉନାହିଁ ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କଦଳୀର ଏହି କୌଶଳ କରନ୍ତୁ।

NEWS

ବିବାହରେ ଏପରି ଅନେକ ରୀତିନୀତି ଅଛି ଯାହା ବିନା ବିବାହରେ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ। ବିବାହରେ ବର ଏବଂ ବରକୁ କଦଳୀ ଅର୍ପଣ କରିବାର ଗୁରୁତ୍ୱ ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କୁ ବାହ୍ୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ସହିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ସୋନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଲାଭ ପାଇବା ଏହା ସହିତ, କଦଳୀର ଅନେକ ପ୍ରତିକାର ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ ଯାହା ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ।

କଦଳୀର କୌଶଳ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ପଛରେ କଦଳୀ ପାଉଡର ଲୁଚାଇ ରଖିବା ଅତି ଶୀଘ୍ର ବିବାହକୁ ନେଇଥାଏ।ପୂଜାପାଠ ସମୟରେ, ହାତଗୋଡ଼ରେ କିମ୍ବା ବେକରେ କଦଳୀର ଏକ ଛୋଟ ମାତ୍ରା ପ୍ରୟୋଗ କରି ବୃହସ୍ପତି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ ଏବଂ ବକ୍ତବ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ।

marrage 1

 

କଦଳୀ ଦାନ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା କରି ସମାପ୍ତ ହୁଏ। ପୂଜା ପରେ କପାଳରେ କଦଳୀ ତିଲକ ଲଗାଇବା ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ଦେଇଥାଏ। ଯଦି ଘରର ସୀମା କାନ୍ଥରେ ଏକ କଦଳୀ ରେଖା ତିଆରି କରାଯାଏ,

marrage 2

ତେବେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିମାନେ ଘର ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।ଯଦି ସ୍ନାନ ପାଣିରେ ଏକ ଚାମଚ କଦଳୀ ମିଶାଇ ଗାଧୋଇବା, ତେବେ ଏହା ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଶୁଦ୍ଧତା ପାଇଥାଏ।

ଯଦି ମଲ୍ଲିକ ଏକ କଦଳୀରେ ଗୁଡ଼ାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ରଖାଯାଏ, ତେବେ କୌଣସି ଦୁଢ଼ ସ୍ୱପ୍ନ ନାହିଁ ଏବଂ ବାହ୍ୟ ବାୟୁ ନାହିଁ।ଯଦି ପ୍ରତି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶ୍ରୀ ଗଣେଶଙ୍କୁ କେବଳ ଏକ ଚାମଚ କଦଳୀ ଦିଆଯାଏ, ତେବେ ବିବାହ ସହ ଜଡିତ ବାଧା ଦୂର ହୋଇଯାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *