rasi

କିଭଳି କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଅକ୍ଟୋବର ମାସ।

RASIPHALA

ଏହି ମାସ ଆରମ୍ଭରେ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଶୁକ୍ର ଏବଂ ବୁଧ ଗ୍ରହରେ, ବିଛାରେ କେଟୁ, ମକର ରାଶିରେ ବୃହସ୍ପତି ଶନି ଏବଂ ବୃଷ ରାହୁରେ ଗମନାଗମନ କରୁଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଚନ୍ଦ୍ର କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡିତ। ଅଢେଇ ଦିନରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଏହାର ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଚାଲିଥାଏ।
ଅକ୍ଟୋବର 16 ରେ, ସୂର୍ଯ୍ୟ କନ୍ୟା ରାଶି ଛାଡି ତୁଳାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ଏବଂ ସେଠାରେ ଏକ ମାସ ରହିବେ, ଯାହା ଶୁକ୍ରଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ରାଶି ଅଟେ। ଏହି ମାସରେ, ମେଷ ଏବଂ ସିଂହ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ବିକାଶ କରିବେ। ତୁଳା ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଧନ ପାଇବେ ବିଛା ଏବଂ ମକର ରାଶି ଲୋକ ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିର ସବିଶେଷ ମାସିକ ରାଶିଫଳ ଜାଣିବା।

ଅକ୍ଟୋବର 2021 ପାଇଁ ମାସିକ ରାଶିଫଳ ମେଷ ରାଶିଫଳ – ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲାଯିବ ଅକ୍ଟୋବର 16 ପରେ, ଚାକିରିରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ ଚାକିରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ 19 ରୁ 29 ସମୟ ଅଧିକ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ ହଳଦିଆ ଏବଂ ନାଲି ଭଲ ରଙ୍ଗ ବୃଷ ରାଶିଫଳ ଅକ୍ଟୋବର 27 ପରେ ବୃହସ୍ପତିର ନବମ ଏବଂ ଏହି ମାସର କାର୍ଯ୍ୟରେ ତୁଳାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗମନାଗମନ କିଛି ବଡ ଲାଭ ଦେଇପାରେ। ଏହି ମାସରେ ଏକ ଗାଡି କିଣିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ହୋଇପାରେ। ଆକାଶ ଏବଂ ସବୁଜ ଭଲ ରଙ୍ଗ | ଅକ୍ଟୋବର 05 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ପୀଡିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଆପଣ ଧାର୍ମିକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ।

rasi4

 

ପ୍ରତି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଶ୍ରୀ ସୁକତା ଏବଂ ଶ୍ରୀ ବିଷ୍ଣୁ ସାହସ୍ରନାମା ପାଠ କରନ୍ତୁ। ମିଥୁନ ରାଶିଫଳ ବୁଧ, ଶୁକ୍ର ଏବଂ ଶନିଙ୍କ ଅଷ୍ଟମ ଗମନାଗମନର ପଞ୍ଚମ ଗମନାଗମନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ। 17 ଅକ୍ଟୋବର ପରେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ସମୟ। ତୁମର ଆର୍ଥିକ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପ ନେବ। ନୀଳ ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଭଲ ରଙ୍ଗ ଅକ୍ଟୋବର 09 ପରେ ଚାକିରିରେ ଟଙ୍କା ଆସିବାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି। ପ୍ରତିଦିନ ତେଲ ମଞ୍ଜି ଦାନ କରନ୍ତୁ।କର୍କଟ ରାଶିଫଳ ଏହି ମାସ, ଅକ୍ଟୋବର 17 ରୁ 25 ମଧ୍ୟରେ, ଆପଣ ଚାକିରିରେ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପଦବୀ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ରାଜନେତାମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ। ଅନେକ ଅଟକି ରହିଥିବା ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ। ମଙ୍ଗଳବାର ମଙ୍ଗଳ, ଜଗା ଏବଂ ମସୁର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଦାନ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ। ହଳଦିଆ ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଭଲ ରଙ୍ଗ ପିତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନିଅ।

ସିଂହ ରାଶିର ରାଶିଫଳ ଏହି ମାସରେ ଚାକିରିରେ ବିଶେଷ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇଛି। ମାତା ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ସହିତ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କର ଅକ୍ଟୋବର 03 ପରେ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ଏବଂ ପୁଣି 17 ରୁ 25 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚନ୍ଦ୍ରର ସିଂହ ଗମନାଗମନ ରାଜନେତାମାନଙ୍କୁ ବିଶେଷ ସୁବିଧା ଦେଇପାରେ କମଳା ଏବଂ ନାଲି ରଙ୍ଗ ଶୁଭ ଅଟେ ପ୍ରତିଦିନ ଗହମ ଦାନ କରନ୍ତୁ। କନ୍ୟାର ରାଶିଫଳ ଏହି ମାସରେ, ଆପଣ ଚାକିରିରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବେ। 18 ରୁ 25 ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଭଲ ହେବ। ପ୍ରତିଦିନ ପିତାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ଦ୍ୱାରା ସୂର୍ଯ୍ୟ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଅକ୍ଟୋବର 16 ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବୃହସ୍ପତି ଗମନାଗମନ ଧନ ଆଣିବ। ଅକ୍ଟୋବର 17 ରୁ 25 ମଧ୍ୟରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ରାଜନେତାମାନେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ ନୀଳ ଏବଂ ସବୁଜ ରଙ୍ଗ ଶୁଭ ଅଟେ।

ତୁଳା ରାଶିଫଳ ଏହି ମାସ ଅକ୍ଟୋବର 17 ପରେ, ବୁଧ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଗମନାଗମନ ଚାକିରି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦେବ। ଅକ୍ଟୋବର 07 ପରେ ଶୁକ୍ର ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ଆପଣ ବ୍ୟବସାୟରେ ବିଶେଷ ଲାଭ ଦେବେ। ପ୍ରତିଦିନ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କର ଅକ୍ଟୋବର 17 ରୁ 25 ମଧ୍ୟରେ ଚାକିରିର ପଦୋନ୍ନତି ସମ୍ଭବ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ଉତ୍ତମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ଆକାଶ ଏବଂ ସବୁଜ ଭଲ ରଙ୍ଗ। ବିଛା ରାଶିଫଳ ଏହି ସମୟରେ ମଙ୍ଗଳ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏକାଦଶରେ ଅଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର 17 ପରେ ମଙ୍ଗଳ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଆଇଟି ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଚାକିରିରେ ପଦୋନ୍ନତି ସମ୍ଭବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ରଗତିରେ ଖୁସି ହେବେ ଆପଣ ଏହି ମାସରେ ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା କରିପାରିବେ। କମଳା ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଶୁଭ ଅଟେ ଶ୍ରୀ ସୁକତାଙ୍କୁ ନିୟମିତ ପାଠ କରନ୍ତୁ ଚାଉଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଧନୁ ରାଶି ଏହି ମାସରେ ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଶନି ଦ୍ୱାଦଶ।

rasi1

 

ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି କରି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ପ୍ରସ୍ତାବ କରିପାରିବେ। ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ରଗତିରେ ଖୁସି ହେବେ। ଚାକିରିରେ ଏକ ନୂତନ ପଦ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ହଳଦିଆ ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଭଲ ରଙ୍ଗ ପ୍ରତି ଗୁରୁବାର ଖାଦ୍ୟ ଦାନ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ ପ୍ରତିଦିନ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଦର୍ଶନ କର୍ମ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିବେ। ମକର ରାଶିଫଳ ମାସର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ, ଚନ୍ଦ୍ରର କର୍କଟ ଏବଂ ରାଶି ପ୍ରଭୁ ବୃହସ୍ପତି ସହିତ ମକର ରାଶିରେ ରହି ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଗୁରୁ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ରଙ୍ଗ ଆକାଶ ଏବଂ ଧଳା ଶୁଭ ଅଟେ ପ୍ରତିଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଚାଉଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ ସୁଗନ୍ଧିତ ଅତର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ।

କୁମ୍ଭ ରାଶିଫଳ ମାସର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଚନ୍ଦ୍ରର ଷଷ୍ଠ, ବୃହସ୍ପତିର ମକର ରାଶି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟ ବୁଧର କୁମାରୀ ଗମନାଗମନ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଅକ୍ଟୋବର 17 ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ତୁଳା ଗମନାଗମନ ବ୍ୟବସାୟରେ ଆଶା କରୁଥିବା ସଫଳତା ଦେବ। ଘର ନିର୍ମାଣ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଶିବଙ୍କୁ ନିୟମିତ ପୂଜା କର। ସବୁଜ ଏବଂ ଧଳା ରଙ୍ଗ ଭଲ ରଙ୍ଗ ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ସୁଖରୁ ଲାଭ ପାଇବେ ଶନିବାର ଦିନ ତେଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ।
ମୀନ ରାଶିଫଳ ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଶନିର ଏକାଦଶ ଗମନା ଗମନ, ଶୁକ୍ର ବୁଧର ଅଷ୍ଟମ ଗମନାଗମନ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହର ସପ୍ତମ ଗମନାଗମନ ବ୍ୟବସାୟରେ କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ। ଅକ୍ଟୋବର 04 ରୁ 09 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅସାବଧାନତାକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ପଡ଼ିବ। ରାଜନେତାମାନେ ଉପକୃତ ହେବେ। ଘର ନିର୍ମାଣ ସହ ଜଡିତ ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହୋଇପାରେ। କମଳା ଏବଂ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗ ଭଲ ଆର୍ଥିକ ସୁଖରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ ପ୍ରତିଦିନ ଶ୍ରୀ ବିଷ୍ଣୁ ସାହସ୍ରନାମା ପାଠ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *