bastu

ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ ଏହି ଲକ୍ଷଣ ଦ୍ୱାରା ଜାଣନ୍ତୁ ଘରେ କେବେଏବଂ ଖରାପ ଘଟଣା ଘଟିବ ଆଉ କେବେ ନାହିଁ।

NEWS

ସୁଖମୟ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟମ କୁହାଯାଇଛି କାହାକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା, ଯଦି ଆମେ ଏକ କୋଠା ନିର୍ମାଣ କରୁ, ତାହେଲେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ସର୍ବଦା ଏଥିରେ ରହିଥାଏ, ଏହାକୁ ଅଣଦେଖା କରିବାବେଳେ ସେହି ଘରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଯେକୌଣସି ବିଲଡିଂ କିମ୍ବା ପ୍ଲଟ୍ ଇତ୍ୟାଦି ସହିତ ଜଡିତ ଏହିପରି ଅନେକ ଚିହ୍ନ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆପଣ ଏହା ସହିତ ଜଡିତ ଖରାପ ଘଟଣା ଚିହ୍ନଟ କରିପାରିବେ।

ବାସ୍ତୁ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିୟମ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି କୌଣସି ଜମି ଖତ ସମୟରେ କୌଣସି ଜୀବନ୍ତ ସାପ ବାହାରକୁ ଆସେ, ତେବେ ଏହାକୁ ଏକ ଖରାପ ଘଟଣା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୀବନ୍ତ ସାପକୁ ଭୂମିରୁ ମୁକ୍ତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେହି ସ୍ଥାନରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ସାପ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ପରେ ଜାରି କରାଯିବା ଉଚିତ।

 

rasi1

 

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି କୌଣସି ଜମି ଖୋଳିବା ସମୟରେ ଯଦି ହାଡ କିମ୍ବା ପାଉଁଶ ବାହାରକୁ ଆସେ, ତେବେ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ଶାନ୍ତ ଉପାସନା କରିବା ପରେ ଜାରି କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଅଧିକ ପଥର ଜମିରେ ନିର୍ମିତ କୋଠାରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅନେକ ସମୟରେ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ। ଯେଉଁ ଘରେ କଳା ପିମ୍ପୁଡ଼ି ଦଳରେ ବୁଲନ୍ତି, ସେଠାରେ ସୁଖ ଏବଂ ଅପାରଗତା ବଢ଼ିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ନାଲି ପିମ୍ପୁଡ଼ି ଏହି ଉପାୟରେ ବୁଲନ୍ତି, ତେବେ କୌଣସି ବଡ଼ କ୍ଷତି କିମ୍ବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ।

 

RASI3

 

ଯଦି କୌଣସି ଜମି କିମ୍ବା କୋଠାର କ୍ଷେତ୍ର ବର୍ଗ କିମ୍ବା ଆୟତକାର, ତେବେ ଏହା ଶୁଭ ଅଟେ ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯଦି ପ୍ଲଟଟି ବଙ୍କା, ତ୍ରିକୋଣୀୟ କିମ୍ବା ଅସାଧାରଣ, ତେବେ ଘର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥାଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଉତ୍ତର ଏବଂ ପୂର୍ବ ଆଡକୁ ଅଧିକ ଖୋଲା ସ୍ଥାନ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ,

ଘର ମଝିରେ ଏକ ବଡ ଗର୍ତ୍ତ ରହିବା କିମ୍ବା ବହୁ ଓଜନ ରହିବା କିମ୍ବା ଅତ୍ୟଧିକ ମଇଳା ରହିବା ଘରର ମୁଣ୍ଡ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ଯଦି ଏହା ଘଟେ, ତେବେ ଏହି ସମସ୍ତ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଶୀଘ୍ର ହଟାଯିବା ଉଚିତ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଘରେ ହଠାତ୍ କଳା ମୂଷାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢେ ତେବେ ଏହା ହଠାତ୍ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସଙ୍କେତ ଅଟେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *