head

ବଟିକା ନଖାଇ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ 6 ଟି ଉପାୟ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ।

HEALTH

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ କାରଣରୁ ଆମେ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉ। ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କିଛି କାରଣ ମଧ୍ୟରେ ହେକ୍ଟିକ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ସୂଚୀ, ବିଳମ୍ବିତ ରାତି, ଟେନସନ ଏବଂ ଚାପ। ଏହି ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ, ଆମେ ବିଭିନ୍ନ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ବଟିକା ଖାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁ। କିନ୍ତୁ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟ ଅଛି, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ କୌଣସି ବଟିକା ବିନା ଏହି ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ। ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆମେ କିଛି ଉପାୟ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଜାଣନ୍ତୁ।

ତେଲର ସ୍ମେଲ ସାଧାରଣତ କଦଳୀପତ୍ର ଜମାଟ ବାନ୍ଧୁଥିବା ରକ୍ତବାହୀକୁ ଖୋଲିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଯାହା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର କାରଣ ହୋଇଥାଏ। ସୁଗନ୍ଧରେ ନିଶ୍ୱାସ ନିଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ବାଦାମ ତେଲ ଏବଂ କଦଳୀ ତେଲର ମିଶ୍ରଣକୁ ମାଲିସ୍ କରନ୍ତୁ। ଏଥିସହ, ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ କପାଳରେ ଚୂର୍ଣ୍ଣ କଦଳୀ ପତ୍ର ଲଗାଇ ପାରିବେ। ଲେଭେଣ୍ଡର ତେଲ ଏହାର ଏକ ସୁନ୍ଦର ସୁଗନ୍ଧ ଅଛି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଭଲ। ଟିସୁ ପେପର ଉପରେ ଅଳ୍ପ ବୁନ୍ଦା ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ନିଶ୍ୱାସରେ ନିଅନ୍ତୁ।

headache

ଫୁଟୁଥିବା ପାଣିରେ, ଆପଣ ଅଳ୍ପ ବୁନ୍ଦା ଲେଭେଣ୍ଡର ମିଶାଇ ନିଶ୍ୱାସ ନେଇପାରିବେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଆପଣ ନିଜ କପାଳକୁ ମାଲିସ୍ କରିପାରିବେ। ସିନ୍ନାମ୍ ପାୱାର୍ ଏହି ମସଲା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ପାଉଡରରେ କିଛି ଚିନାବାଦାମ ବାଡି ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପାଣିରେ ଏକ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ। ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ କପାଳରେ ଏବଂ ମନ୍ଦିରରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ 30 ମିନିଟ୍ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଉଷୁମ ପାଣିରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ।

head 1

ଥିମ୍ କିମ୍ବା ରୋଜେରି ତେଲ ଏହି ତେଲ ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଏହାକୁ କେବଳ ତୁମ କପାଳ ଏବଂ ମନ୍ଦିରରେ ଚର୍ମ ସହିତ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଘଷନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପାର୍ଥକ୍ୟ ପାଇବେ। ଷ୍ଟ୍ରେଚିଂ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାର ତୀବ୍ରତା ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ବେକ ଏବଂ ମୁଣ୍ଡ ପାଇଁ କିଛି ଷ୍ଟ୍ରେଚିଂ ବ୍ୟାୟାମ କରିପାରିବେ। ତୁମେ ତୁମର ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ିକୁ ବାମ, ଡାହାଣ, ଉପର ଏବଂ ତଳକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ପାରିବ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଆପଣ ନିଜ ବେକକୁ ଘଣ୍ଟା ବୁଲାଇ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିକ୍ଲକ୍ୱାଇଜ୍ ବୁଲାଇ ପାରିବେ।

କ୍ଲୋଭ୍ ଏବଂ କ୍ଲୋଭ୍ ତେଲଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା କମାଇବା ପାଇଁ ଲବଙ୍ଗ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଆପଣ ଚୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବା ଲବଙ୍ଗକୁ ନିଶ୍ୱାସ ନେଇପାରିବେ କିମ୍ବା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ଲବଙ୍ଗ ତେଲରେ କପାଳକୁ ମାଲିସ୍ କରିପାରିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *