gas

ସିଲିଣ୍ଡର ହେଲା ମହଙ୍ଗା ଜାଣନ୍ତୁ ମୂଲ୍ୟ କେତେ ବଢ଼ିଛି।

NEWS

ଉତ୍ସବର ମାସର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ପେଟ୍ରୋଲିୟମ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ଏହି ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 43 ଟଙ୍କା। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ସିଲିଣ୍ଡର ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି ଏବଂ କେଉଁଟି ନୁହେଁ। ପେଟ୍ରୋଲିୟମ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବ୍ୟବସାୟିକ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି।

ପେଟ୍ରୋଲିୟମ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବ୍ୟବସାୟିକ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଆଜି ଅର୍ଥାତ୍ 1 ଅକ୍ଟୋବର 2021 ରୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବୃଦ୍ଧି ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ପ୍ରାୟ 43 ଟଙ୍କା ବର୍ତ୍ତମାନ 19 କିଲୋଗ୍ରାମ ବ୍ୟବସାୟିକ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଦିଲ୍ଲୀରେ 1736.50 ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଗତକାଲି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର 1693 ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା ଏହିପରି, ବ୍ୟବସାୟିକ ଗ୍ୟାସର ସିଲିଣ୍ଡର ପ୍ରାୟ 43 ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟବହୁଳ ହୋଇଛି।

gas 2

ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇନାହିଁ। ଏଥି ସହିତ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଏଥର ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ନାହିଁ।ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏହି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର କେବଳ 884.50 ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

gas 1

ତେବେ, ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସର ମୂଲ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖି, ଲାଗୁଛି ଯେ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅକ୍ଟୋବର 2021 ରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା 25 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା। ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ବର୍ଷ ସିଲିଣ୍ଡର କେତେ ମହଙ୍ଗା

ହେଲା ଚାରୋଟି ମେଟ୍ରୋରେ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ଜାଣ ଅକ୍ଟୋବର 1, 2021 ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସର ମୂଲ୍ୟ 884.5 ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ କୋଲକାତାରେ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା 911 ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁମ୍ବାଇରେ ଏହି ମୂଲ୍ୟ 884.5 ଟଙ୍କା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା 900.5 ଟଙ୍କା ରହିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *