mukti

ବାଧାବିଘ୍ନରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆଜି ଏହି ବିଶେଷ ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ।

NEWS

ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିରେ ଚାଉଳକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଏ କାରଣ ଚାଉଳକୁ ସିଦ୍ଧତାର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ଏହା ସହିତ କେବଳ ଧାର୍ମିକ ରୀତିନୀତିରେ ନୁହେଁ, ଚାଉଳ ତନ୍ତ ମନ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। କିଛି ସହଜ କୌଶଳ ଆପଣେଇ ଚାଉଳର, ଆପଣ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ଦୂରରେ ରହିପାରିବେ, ଚାଉଳର ଏପରି କିଛି ସହଜ କୌଶଳ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା।

ସୋମବାର ସକାଳେ ଗାଧୋଇବା ପରେ ପୂଜାପାଠରେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରାୟ ଅଧା କିଲୋ 6 କିଲୋଗ୍ରାମ ଚାଉଳ ନେବା ପରେ ଶିବଲିଙ୍ଗଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ, ସଭା ପରେ, ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ପୂଜା କରନ୍ତୁ, ପୂଜା ପରେ, ମୁଠାଏ ଚାଉଳ ଦିଅନ୍ତୁ। ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ ମନ୍ଦିରରେ ଚାଉଳ ଦାନ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଏକ ଅଭାବୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଅନ୍ତୁ, ସୋମବାର ଦିନ ଏହା ନିୟମିତ କରନ୍ତୁ,

puja thali

ଏହା କଲେ ଅଖଣ୍ଡ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରେ ରହିବେ। ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଶତ୍ରୁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିରକ୍ତ ହୋଇ ଆପଣଙ୍କ ଆଗକୁ ଅବରୋଧ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ପ୍ରତିକାରଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ, 38 ଟି ଶସ୍ୟ କଳା ମସୁର ଡାଲି ଏବଂ 40 ଶସ୍ୟ ଚାଉଳ ମିଶ୍ରଣ କରି ଏକ ଗାତରେ ପୋତି ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଉପରେ ଲେମ୍ବୁ ଚିପି ଦିଅନ୍ତୁ।

rice

ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରି ନ ପାଇ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି କିମ୍ବା ଅଫିସରେ କିଛି ସମସ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଚାଲିଥାଏ ତେବେ ଏହି ସହଜ ସମାଧାନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ, କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଆଖିରେ ମିଠା ଚାଉଳ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ, ଶୀଘ୍ର ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ। ଅମାବାସ୍ୟା ଦିନ, ଚାଉଳ କଦଳୀ ସେଥିରେ ରୁଟି ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଖାଇବାକୁ ଦେବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ରଖନ୍ତୁ, ଏହାକୁ ଲୁଚାଇଲେ ଘରର ପୂର୍ବପୁରୁଷଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବେ କାମ ସରିବା ଆରମ୍ଭ ହୁଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *