marrage

ବିବାହରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି କି ? ତେବେ କରି ନିଅନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ |

NEWS

ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ହନିମୁନ୍ ପାଇଁ ଅନେକ ଉପବାସ ପାଳନ କରନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ କିମ୍ବା ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଉପରେ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କି ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଅଛି ଯାହା ସେମାନେ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ଯାହା ବିବାହିତ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କଣ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ବିବାହିତ ମହିଳାମାନେ କଦାପି ଧଳା ଶାଢ଼ି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ବିବାହିତା ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଧଳା ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିବା ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହା ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ କାରଣ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମରିଯାଆନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଧଳା ଶାଢ଼ି ଦିଆଯାଏ।

copu

ଆଜିର ଢ଼ଙ୍ଗରେ, ମହିଳାମାନେ ସୁନା ଆଙ୍କଲେଟ୍ ଏବଂ ଜାଲ ପିନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି, କେବେବି ପାଦରେ ସୁନାରେ ନିର୍ମିତ କୌଣସି ଜିନିଷ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ସୁନା କୁବେର ଦେବତାର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ସୁନା ଆଙ୍କଲେଟ୍ କିମ୍ବା ଆଙ୍ଗୁଠି ପିନ୍ଧନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ସୁନାରେ ନିର୍ମିତ କିଛି ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ଦେବତାମାନେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି।

copulee

ବଙ୍ଗଳା ମଧ୍ୟ ହନିମୁନର ପ୍ରତୀକ ଏବଂ ଏହା ବିବାହିତ ମହିଳାମାନଙ୍କର ସଜାଇବା କିନ୍ତୁ କେବେ ବିବାହିତା ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ କଳା ରଙ୍ଗର ବଙ୍ଗଳା ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ଏହା ସେମାନଙ୍କର ହନିମୁନ୍ ବିପଦରେ ପକାଇଥାଏ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *