cancer

କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ଏକ ଚାମଚ ଆମଚୁର ଉପକାରିତା | କର୍କଟ ଭଳି ବିପଜ୍ଜନକ ରୋଗକୁ ଭଲ କରିଥାଏ।

HEALTH

ରୋଷେଇ ଘରର ମସଲା ମଧ୍ୟ ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ। ଖାଦ୍ୟରେ ସ୍ୱାଦ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଆମଚୁର ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ଖାଦ୍ୟରେ ସ୍ୱାଦ ବଢାଇବା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇପାରିବ। ଆମୁଚୁରର ଦୈନନ୍ଦିନ ବ୍ୟବହାର ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କର୍କଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଆମଚୁର ଉପକାର ପ୍ରଥମେ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏକ ଚାମଚ ଆମଚୁର ପାଉଡରର ନିୟମିତ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅମ୍ଳତା, କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ, ଗ୍ୟାସରେ ସାହାଯ୍ୟ ହୁଏ ଏବଂ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ହୁଏ।

 

amchur 1

 

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଫ୍ଲାଟୁଲେନ୍ସ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ମେଦବହୁଳତା ଏଥିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଗୁଣ ମେଟାବୋଲିଜିମକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରି ଶୀଘ୍ର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏଥିରେ କମ୍ କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍ ହେତୁ ଓଜନ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର କମିଯାଏ। ଆଖିଦୃଶିଆ ଏହାର ଦୈନନ୍ଦିନ ବ୍ୟବହାର ସହିତ, ଚକ୍ଷୁ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଯାଏ।

 

amchur

 

ଏହାକୁ ତୁମର ଡାଏଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି, ଆପଣ ମୋତିଆବିନ୍ଦୁରୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତି। କର୍କଟ ଆମୁଚୁର ପାଉଡରରେ ଗୁଣ୍ଡ ମିଶାଇ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କର୍କଟ ଭଳି ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏଥିରେ ଥିବା ଭିଟାମିନ୍ ଏ

ଏବଂ ସି ଶରୀରକୁ କର୍କଟ କୋଷରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ହୃଦଘାତ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ହୃଦଘାତ ଏବଂ ହୃଦଘାତର ବିପଦରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ହୃଦରୋଗ ସହିତ ଲଢ଼ିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *