ଶନିଙ୍କ ଗତିବିଧି ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ।

RASIPHALA

ଶନି ଦେବ ଅକ୍ଟୋବର 11ରୁ ସିଧା ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶନିଙ୍କ ଗତିବିଧି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ନବରାତ୍ରୀଙ୍କ ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ଶନି ଗ୍ରହ ଏହାର ଗତିପଥ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ 141 ଦିନ ପରେ, 11 ଅକ୍ଟୋବରରେ, ଶନି ମକର ରାଶିରେ ଗମନାଗମନ ହୋଇପାରିଛି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଶନିଙ୍କ ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନର ପ୍ରଭାବ ଯେପରି ରହିଛି, ସେହିଭଳି ଶନିଙ୍କ ରାସ୍ତାରେ ରହିବାର ପ୍ରଭାବ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ରାଶି ଚିହ୍ନରେ ଦେଖାଯାଏ।

କିନ୍ତୁ ଶନିଙ୍କ ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ୱାରା ଶନି ସାଡେ ସତୀ ଏବଂ ଶନି ଧାୟିଆରେ ପୀଡିତ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତି। ଶନି ମାର୍ଗି ଅର୍ଥ ଶନିଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଗତି। ଶନି 23 ମଇ 2021 ରୁ ଏହାର ରିଟ୍ରୋଡ୍ରେଡ୍ ଗତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଯାହା 11 ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଦିଗକୁ ଫେରି ଆସିଛି। ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶନିଙ୍କ ପଥ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ।

rasi4

 

ଯେଉଁମାନେ ଶନିଙ୍କ ରିଟ୍ରୋଡ୍ରେଡ୍ ଅବସ୍ଥାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଥିଲା ସେମାନେ ଶନିଙ୍କ ରାସ୍ତାରେ ଥିବାରୁ କିଛି ଆରାମ ପାଇବେ। ଶନିଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଗତି ସାଧାରଣତ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଆଣିଥାଏ। ଶନିବାର ଦିନ ପୁରା ଡାଲ, ତେଲ , ଲୁହା, କଳା ପୋଷାକ ଇତ୍ୟାଦି ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଜଣେ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ନୀଳମଣି ରତ୍ନ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ।

ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ଏବଂ ଶନି ଦେବଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଆଗରେ ଏକ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳିବା ଜରୁରୀ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଭଗବାନ ହନୁମାନ ଏବଂ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରି ମଧ୍ୟ ଶନି ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ।ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ଚଲିସା ଏବଂ ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ନ୍ତୁ। ଶନି ରାଶି କେବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୁଏ 29 ଏପ୍ରିଲ 2022 ରେ ଶନି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ଏହି ସମୟରେ ଶନି ମକର ରାଶି ଛାଡି କୁମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଶନି ରାଶି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ମାତ୍ରେ ଧନୁ ରାଶି ଲୋକମାନେ ଶନି ସାଡେ ସତୀଙ୍କଠାରୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇବେ।

sanii

 

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ଲୋକମାନେ ଶନି ଧାଇୟାରୁ ମୁକ୍ତ ହେବେ। ଏହି ରାଶି ଚିହ୍ନଗୁଡିକ ଆରାମ ପାଇବ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଶନି ଧାୟା ମିଥୁନ ଏବଂ ତୁଳା ପାଇଁ ଚାଲିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଶନି ସାଡେ ସତୀ ଧନୁ ରାଶି, ମକର ରାଶି ଏବଂ କୁମ୍ଭର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚାଲିଛନ୍ତି। ଏହି 5 ଟି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶନିଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ। ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ଟେନସନକୁ ହ୍ରାସ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବିଶେଷକରି ଶନିଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଧନୁ ରାଶି ଏବଂ ମିଥୁନ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେବ ମୁଦ୍ରା ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *